«Інтерпайп Сталь» зупинилася через брак брухту, який Україна почала експортувати більше в 3,5 раза
Плановий простій підприємства був у жовтні, зараз – позаплановий
Електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь» міжнародної вертикально інтегрованої трубно-колісної компанії (ТКК) «Інтерпайп» (Дніпро) вимушено зупинив роботу через дефіцит брухту, експорт якого за січень – лютий 2023 року було збільшено в 3,5 раза – до 24 800 тонн із 7100 тонн за січень – лютий 2022 року.
Про це йдеться в пресрелізі компанії.
Завод «Інтерпайп Сталь» із 16 березня 2023 року зупинив роботу через брак брухту чорних металів, який є основною сировиною для підприємства.
Як повідомив у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» директор заводу Андрій Бібік, завод «Інтерпайп Сталь» пішов у тимчасовий простій із 16 березня через дефіцит брухту, який спричинений надзвичайно складною ситуацією із заготівлею брухту в Україні.
«По-перше, вона впала суттєво: у низці регіонів процес заготівлі зведений практично до нуля через бойові дії, втрачено потужності з переробки брухту, скоротився й кадровий потенціал галузі. По-друге, експорт брухту б'є історичні рекорди, збільшуючись щомісяця вдвічі, що ставить українську металургійну галузь на межу катастрофи», – сказав він.
За словами директора, це позапланове тимчасове зупинення, оскільки підприємство зазнає серйозного дефіциту брухту.
«Плановий простій у нас був у жовтні, зараз же – позаплановий. Звісно, за цей час ми здійснимо техобслуговування основних агрегатів», – сказав Бібік.
Бекграунд. Раніше Українська асоціація вторинних металів («УАВтормет») повідомила, що експорт брухту за два місяці 2023 року становив 24 800 тонн порівняно з 7100 тонн за січень – лютий 2022 року (зростання в 3,5 раза).
«Інтерпайп» – українська промислова компанія, виробник сталевих труб і залізничної продукції. Продукцію компанії постачають до більш ніж 80 країн світу через мережу торговельних офісів, розміщених на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2020 році «Інтерпайп» реалізував 662 000 тонн готової продукції, зокрема 192 000 тонн залізничної продукції. Залізничні продукти продають під брендом KLW.
Кінцевим власником Interpipe Limited є український бізнесмен Віктор Пінчук і члени його сім'ї.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].