«Енергоатом» домовився з Rolls-Royce про будівництво малих модульних реакторів

«Енергоатом» домовився з Rolls-Royce про будівництво малих модульних реакторів

Компанії підписали Меморандум про взаєморозуміння

НАЕК «Енергоатом» та британська компанія Rolls-Royce SMR підписали Меморандум про взаєморозуміння. Документ надасть можливості для майбутньої співпраці щодо відновлення України шляхом розгортання малих модульних реакторів (ММР).

Про це повідомляє ДП «НАЕК «Енергоатом».

«Співпраця «Енергоатома» та Rolls-Royce SMR вийшла на новий рівень. Сьогодні ми підписали угоду, яка дасть Україні не лише розпочати якісну післявоєнну відбудову енергетичної інфраструктури, а й стати у світі однією з перших країн, яка залучає перспективні технології малих модульних реакторів для цього», – сказав президент «Енергоатома» Петро Котін.

Розгорнута електростанція із заводським малим модульним реактором буде здатна генерувати такий обсяг безвуглецевої електроенергії, якої вистачатиме для живлення мільйона будинків протягом понад 60 років.

«Завдяки власним британським ядерним технологіям ми потенційно можемо допомогти народу України швидко відбудуватися й відновити енергетичну безпеку та незалежність», – зазначив генеральний директор Rolls-Royce SMR Том Самсон.

Бекграунд. Компанія Rolls-Royce SMR була створена в листопаді 2021 року для розробки та комерціалізації малих модульних реакторів. Компанія планує створити типовий проєкт реактора потужністю 470 МВт. До переваг ММР Rolls-Royce належатиме короткий цикл будівництва та введення в експлуатацію – близько 500 днів, а також серійне виготовлення основних комплектуючих на локалізованому виробництві з можливістю доставки звичайним транспортом у будь-яке місце. Перший реактор планується побудувати на початку 30-х років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло