Україна виставить на приватизацію конфіскований у Ротенберга ТРЦ Ocean Plaza та миколаївський завод Дерипаски

Україна виставить на приватизацію конфіскований у Ротенберга ТРЦ Ocean Plaza та миколаївський завод Дерипаски

ФДМУ планує продати активи російських олігархів максимально швидко

Україна виставить на приватизацію конфіскований у Ротенберга ТРЦ Ocean Plaza та миколаївський завод Дерипаски
Фото: flickr.com

Фонд державного майна виставить на приватизацію конфісковані в російських олігархів Олега Дерипаски та Аркадія Ротенберга відповідно Миколаївський глиноземний завод і ТРЦ Ocean Plaza.

Про це голова фонду Рустем Умеров сказав в інтерв’ю Forbes.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

За його словами, фонд планує продати всі активи, які конфісковують у російських олігархів за законом про санкції, і зробити це максимально швидко.

«ФДМУ вже передали активи президента-втікача Віктора Януковича та російського бізнесмена Владіміра Євтушенкова, а також Демурінський ГЗК, який належав російському бізнесменові Міхаїлу Шелкову. Демурінський ГЗК готуємо виставляти на приватизацію. По інших активах ще ведемо роботу з прийняття в управління», – розповів він.

Миколаївський глиноземний завод, який до війни оцінювали в $1 млрд, можуть виставити на продаж ще до кінця року – у другому-третьому кварталах. 

«Завод зараз не працює, будемо шукати вихід, як зробити так, щоб він запрацював... До моменту оголошення аукціону фонд буде діяти так само, як і на Демурінському ГЗК. Там для того, щоб запустити підприємство, потрібно було 40 млн грн. Ми подивилися на наявні активи та вирішили виставити продукцію, яка збереглася на ГЗК, на Prozorro. І за ці кошти запустили підприємство та виплатили заробітні платні», – сказав Умеров.

Аукціон із продажу ТРЦ Ocean Plaza також відбудеться без затримок.

«Ми зацікавлені виставити його на аукціон як можна швидше. Попередньо потрібно провести юридичний, технічний та фінансовий аудит. По строках те саме, що й з Миколаївським – 90 днів на аудит, і можна оголошувати аукціон. Головне, щоб юридично цей актив до нас дійшов», – сказав він. 

Бекграунд. Нагадаємо: 20 березня Вищий антикорупційний суд дозволив конфіскувати у Ротенберга ТРЦ Ocean Plaza. Рішення набере чинності через 10 днів, якщо сторона відповідача не захоче оскаржити його в апеляційному порядку.

Раніше ВАКС націоналізував серед інших підприємств Дерипаски ТОВ «Глухівський кар'єр кварцитів» та ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» на підставі матеріалів кримінальних проваджень ДБР.

«Працівники бюро встановили, що ТОВ «Глухівський кар'єр кварцитів» поставляє до рф компоненти, що можуть використовуватися при виготовленні російського тактичного ракетного комплексу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло