Іспанський прем’єр Санчес на зустрічі з Сі Цзіньпіном закликав його поговорити з Зеленським

Іспанський прем’єр Санчес на зустрічі з Сі Цзіньпіном закликав його поговорити з Зеленським

Він заявив, що підтримує мирний план, запропонований президентом Зеленським

This material is also available in English
Іспанський прем’єр Санчес на зустрічі з Сі Цзіньпіном закликав його поговорити з Зеленським
фото Офіційний сайт Президента України

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес закликав президента Китаю Сі Цзіньпіна поговорити з українською владою і дізнатися з перших рук про формулу миру президента України Володимира Зеленського, щоб допомогти покласти край російському вторгненню.

Санчес заявив на прес-конференції в Пекіні, що повідомив Сі, що Іспанія підтримує пропозиції президента Зеленського. Серед них вимога поновити статус-кво на території України до анексії Криму росією у 2014 році.

«Я вважаю, що це план, який закладає основи міцного миру в Україні і повністю відповідає Статуту ООН та її принципам, які були порушені путіним своїм вторгненням», – сказав він.

«Я передав наше занепокоєння з приводу незаконного вторгнення в Україну», – сказав Санчес, додавши, що «закликає Сі поговорити з президентом Зеленським».

Минулого місяця Пекін висунув власний мирний план із 12 пунктів та закликав до всеосяжного припинення вогню у конфлікті.

Санчес високо оцінив два аспекти документа з викладом позиції Китаю: «його повне і категоричне неприйняття не лише застосування, а й навіть загрози застосування ядерної зброї» та повагу до територіальної цілісності.

Санчес відмовився говорити те, що Сі сказав із цього приводу.

Іспанія, член НАТО, чия зовнішня політика та безпекова політика тісно пов'язані з політикою Сполучених Штатів, є вірним союзником України. У липні вона головуватиме в Раді ЄС, до якої входять 27 урядів блоку.

Бекграунд. Як повідомлялося, Іспанія найближчим часом відправить в Україну перші 6 сучасних танків Leopard 2.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло