Товариші по службі розстріляного Олександра Мацієвського розповіли, як він потрапив у полон

Товариші по службі розстріляного Олександра Мацієвського розповіли, як він потрапив у полон

Російські війська в ході несподіваної атаки наступали хвилями, переступаючи через тіла своїх солдатів

This material is also available in English
Товариші по службі розстріляного Олександра Мацієвського розповіли, як він потрапив у полон
Олександр Мацієвський

Український військовополонений Олександр Мацієвський, розстріляний після слів «Слава Україні!», потрапив в оточення під час несподіваної атаки російських військ під Бахмутом. Російські війська в ході тієї атаки наступали хвилями, переступаючи через тіла своїх солдатів.

Джерело. Про це розповідає The Wall Street Journal, яка поспілкувалася з товаришами по службі та матір'ю Мацієвського.

Деталі. Бригаду Мацієвського перекинули з Чернігівської області до Донецької на початку грудня. Перед відправкою він приніс своїй матері букет квітів і торт і сказав, що вирушає на передову. За словами матері, ще на початку війни вона вмовляла сина не йти в тероборону, але «він був налаштований рішуче». 8 грудня Мацієвський вже був під Бахмутом.

Вранці 30 грудня Мацієвський та ще 15 людей вирушили до лісосмуги біля села Червона Гора біля Бахмута, щоб підтримати танкову бригаду ЗСУ, що обороняла північ міста.

Бригада зайнялася копанням окопів, але вже через 15 хвилин потрапила під мінометний обстріл російської армії. Потім почався наступ російських військ. За словами сержанта Василя Замоли, який служив у тій самій бригаді, атака йшла хвилями: російські солдати йшли по тілах загиблих товаришів.

Мацієвського разом із ще чотирма солдатами відрізали від основної групи. Бригада утримувала оборону цілий день. Надвечір було віддано наказ відступати – прилади нічної видимості, які були у солдатів, не дозволяли їм продовжувати бій.

Імовірно, саме тоді Мацієвський потрапив у полон, а потім був розстріляний. Виданню не вдалося з'ясувати, коли та де він загинув.

Як розповідають військовослужбовці бригади Мацієвського, вони відразу ж впізнали свого товариша по службі на відео, яке поширилося мережею на початку березня. На відео український військовополонений каже «Слава Україні», після чого лунають постріли, чоловік падає, а голос за кадром каже «здохни, сука». Спочатку ЗСУ впізнали у ньому бійця Тимофія Шадуру, але 12 березня СБУ встановила, що загиблим був снайпер 163-го батальйону 119-ї окремої бригади тероборони Мацієвський Олександр Ігорович. У тероборону він пішов добровольцем із початком війни: його бригада працювала у Чернігівській області. Мацієвський жив у місті Ніжині за 100 км від Чернігова зі своєю матір'ю.

Ще двоє солдатів, які були разом з Мацієвським на позиції, загинули. Ще двоє досі вважаються зниклими безвісти, пише WSJ.

Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив Мацієвського званням Героя України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло