«Укренергомашини» відмовилися від створення філій у Львові та Закарпатті

«Укренергомашини» відмовилися від створення філій у Львові та Закарпатті

Утім, акціонери схвалили договір з індійською національною енергокорпорацією про будівництво там ГЕС

«Укренергомашини» відмовилися від створення філій у Львові та Закарпатті
Фото: flickr.com

Акціонери АТ «Українські енергетичні машини», понад 75% акцій якого належить державі, відмовилися від створення Львівського та Закарпатського відокремлених підрозділів товариства.

Про це свідчить оприлюднений на сайті компанії протокол позачергових зборів акціонерів.

Проти створення філій проголосували майже 100% голосів, що зареєструвалися на зборах.

Згідно з протоколом, загалом на участь у зборах зареєструвалися чотири акціонери (їхні представники) – власники 317 819 117 голосів, що сукупно володіють 75,5708% голосуючих акцій.

Акціонери, зокрема, попередньо схвалили укладання договору з Національною корпорацією енергетики Індії (NHPC Limited India) про будівництво в цій країні ГЕС Дугар (Dugar Hydroelectric Project) граничною вартістю $150 млн.

Крім того, майже одноголосно затверджено перелік майна компанії із залишковою вартістю, що підлягає реалізації 2023 року, а також перелік майна, що підлягає списанню.

Акціонери обрали фізособу-підприємця Віталія Попакала оцінювачем майна (зокрема, нежитлових приміщень, виробничого обладнання, транспортних засобів) з метою передання його в оренду чи для реалізації.

Бекграунд. Нагадаємо: АТ «Укренергомашини» (раніше – АТ «Турбоатом» та «Електроважмаш») – єдиний в Україні виробник турбінного обладнання для гідро-, теплових та атомних електростанцій. Компанія також випускає електродвигуни для залізничного та міського транспорту (номенклатура «Електроважмашу»).

Кабмін у жовтні 2021 року вирішив передати до свого управління 75,224% акцій «Укренергомашин», що належать державі, після завершення процедури приєднання до нього «Електроважмашу». Проте потім процедуру приєднання було заблоковано судовими рішеннями.

У 2021 році компанія отримала майже 7 млн грн чистого прибутку, тоді як роком раніше прибуток «Турбоатому» становив 226,53 млн грн. На момент приєднання «Електроважмаш» був збитковим (у 2020 році цей показник становив 451 млн грн).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло