«Укренергомашини» відмовилися від створення філій у Львові та Закарпатті
Утім, акціонери схвалили договір з індійською національною енергокорпорацією про будівництво там ГЕС

Акціонери АТ «Українські енергетичні машини», понад 75% акцій якого належить державі, відмовилися від створення Львівського та Закарпатського відокремлених підрозділів товариства.
Про це свідчить оприлюднений на сайті компанії протокол позачергових зборів акціонерів.
Проти створення філій проголосували майже 100% голосів, що зареєструвалися на зборах.
Згідно з протоколом, загалом на участь у зборах зареєструвалися чотири акціонери (їхні представники) – власники 317 819 117 голосів, що сукупно володіють 75,5708% голосуючих акцій.
Акціонери, зокрема, попередньо схвалили укладання договору з Національною корпорацією енергетики Індії (NHPC Limited India) про будівництво в цій країні ГЕС Дугар (Dugar Hydroelectric Project) граничною вартістю $150 млн.
Крім того, майже одноголосно затверджено перелік майна компанії із залишковою вартістю, що підлягає реалізації 2023 року, а також перелік майна, що підлягає списанню.
Акціонери обрали фізособу-підприємця Віталія Попакала оцінювачем майна (зокрема, нежитлових приміщень, виробничого обладнання, транспортних засобів) з метою передання його в оренду чи для реалізації.
Бекграунд. Нагадаємо: АТ «Укренергомашини» (раніше – АТ «Турбоатом» та «Електроважмаш») – єдиний в Україні виробник турбінного обладнання для гідро-, теплових та атомних електростанцій. Компанія також випускає електродвигуни для залізничного та міського транспорту (номенклатура «Електроважмашу»).
Кабмін у жовтні 2021 року вирішив передати до свого управління 75,224% акцій «Укренергомашин», що належать державі, після завершення процедури приєднання до нього «Електроважмашу». Проте потім процедуру приєднання було заблоковано судовими рішеннями.
У 2021 році компанія отримала майже 7 млн грн чистого прибутку, тоді як роком раніше прибуток «Турбоатому» становив 226,53 млн грн. На момент приєднання «Електроважмаш» був збитковим (у 2020 році цей показник становив 451 млн грн).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].