Викиди від великих установок у 2022 році в Україні були вдвічі меншими від граничних – голова комітету Ради
Йдеться про установки, які знаходяться на підконтрольних Україні територіях держави

У 2022 році оператори ТЕС, ТЕЦ і великих котелень здійснили емісію 40,1 тис. тонн пилу; 203,7 тис. тонн діоксиду сірки та 34,5 тис. тонн оксидів азоту.
Про це повідомив голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Він заявив, що порівняно з регламентованими граничними обсягами на 2022 рік це на 47,1%, 43,3% та 56,1% менше дозволених відповідно.
«Це дуже важливий позитивний результат на шляху досягнення європейських нормативів викидів відповідно до Директиви 2010/75/ЄС «Про промислові викиди (інтегрований підхід до запобігання забрудненню та його контролю)», – сказав нардеп.
Нагадаємо, що Національний план щодо скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) затверджений 8 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України. Нацплан, зокрема, визначає наміри України як члена Енергетичного співтовариства істотно скоротити викиди діоксиду сірки, оксидів азоту і пилу від теплоелектростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) України, потужність яких становить 50 МВт і більше.
Бекграунд. Як раніше писав Mind, за повідомленням Міненерго Україні потрібно понад 4 млрд євро для модернізації ТЕС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].