ОПЕК вирішила скоротити видобуток нафти, це прискорить перехід світу до «зеленої» енергії — Bloomberg
Ціни на літій і полікремній падають, що сприяє зниженню цін на електрокари

Миттєвою реакцією на несподіване рішення ОПЕК+ скоротити видобуток нафти й газу стало зростання цін на нафту найбільше за останній рік. Однак це матиме і більш довгостроковий вплив на глобальну кампанію з припинення використання викопного палива.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Торік стрімке зростання цін на енергоносії та вторгнення росії в Україну стали прискорювачами для відмови від брудного палива. Проте через раптову енергетичну кризу навіть найпрогресивніші в кліматичному відношенні країни звернутися до вугілля та газу як резерву.
Експерти зазначають, що минулорічний досвід гострої нестачі нафти та газу призвів до того, що багато країн, які звикли широко спиратися на традиційні види палива, збільшують свої вкладення в альтернативні способи енергогенерації.
Видання зазначає, що на перший план виходить питання вже не екології, а енергетичної безпеки, оскільки влада багатьох країн втомилася бути залежною від інших держав, які можуть маніпулювати ринком.
«Чим вища вартість традиційних видів палива, тим більший стимул для продовження переходу. Це, до речі, ще одна причина, через яку ОПЕК не хоче утримувати ціни на рівні $100 за барель», – зазначає голова відділу товарної стратегії Saxo Bank Оле Слот Хансен.
Особливо показовим є цей приклад у контексті енергетичного протистояння, що триває з росією, яка різко скоротила постачання свого газу до ЄС у 2023 році.
Це підштовхнуло місцеву владу звернути увагу на альтернативні способи електрогенерації та збільшити вкладення у «зелену» та ядерну енергетику. Ба більше, аналітики фіксують зворотну залежність між ціною на нафту та рідкісноземельні метали, необхідні для виробництва елементів «зеленої» енергетики. Наприклад, поки зростають ціни на нафту, вартість літію, необхідного для виробництва потужних акумуляторів, навпаки, падає, що підштовхує до розвитку виробництво електрокарів.
На тлі рішення ОПЕК ціни на нафту зросли в районі 10%. Водночас ціни на літій впали на 3%, а з початку року – на 57%.
Через це багато виробників електрокарів пішли на зниження цін на свою продукцію. Схожа динаміка спостерігається і в інших сировинних товарах, необхідних для «зелених» технологій: полікремній, що використовується в сонячних батареях, подешевшав більш ніж на 30% з минулого року, а сталь, що використовується для вітряків, – на 40% у Європі та на 20% у США.
Бекграунд. Як повідомлялося, в Україні шукають стартапи, які візьмуть участь у найбільшій ековиставці у світі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].