Один із найбільших держбанків Індії приєднався до санкцій проти російської нафти

Один із найбільших держбанків Індії приєднався до санкцій проти російської нафти

Деякі індійські НПЗ використали цей банк, щоб купувати російську сировину через ОАЕ

This text is also available in English
Один із найбільших держбанків Індії приєднався до санкцій проти російської нафти
фото Pixaby

Другий за розміром активів індійський державний банк Bank of Baroda з квітня блокує платежі за нафту з росії, якщо її ціна перевищує встановлену країнами G7 стелю.

Джерело. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела, знайомі з ситуацією.

За їхніми словами, деякі індійські НПЗ використали цей банк, щоб купувати російську сировину через Об'єднані Арабські Емірати з оплатою у дирхамах.

Ряд угод проходили за цінами вищими за $60, кажуть джерела, але тепер з цією практикою буде покінчено.

«Bank of Baroda дуже обережний з платежами вищими за цінову стелю. Вони сказали нам, що не будуть проводити платежі», – розповідає один зі співрозмовників агентства.

За даними російського Мінфіну, у березні основний експортний сорт російських нафтовиків Urals у середньому продавався на експорт $47,8. Ця ціна, втім, не враховує транспортних витрат.

Скільки насправді індійські клієнти платять за нафту, неясно. За даними Argus, середні котирування в північно-західних портах Індії в березні склали $61,7 за барель, а в лютому перевищували $66. Аналітики Goldman Sachs на підставі даних індійської митної статистики оцінювали цей рівень ще вище – близько $70.

Наростивши закупівлі в росії майже в 400 разів, Індія залишається абсолютним лідером імпорту морських партій Urals: у березні на неї припало 70% місячного плану відвантаження.

Китай, за оцінками Reuters, купує значно менше – близько 8%. Туреччина на третьому місці з часткою 7%. Четвертим за величиною покупцем із часткою 5% є Болгарія – єдина європейська країна, якій дозволено купувати морську російську нафту після ембарго ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло