Tesla склала план, як всьому світу відмовитися від нафти та газу — це обійдеться в $10 трлн
Маск вважає, що це буде коштувати лише 0,5% світової економіки

Американська компанія Tesla Ілона Маска представила велику доповідь про те, як можна перетворити світ, відмовившись від викопного палива, і скільки це буде коштувати.
За оцінками компанії, відмова від традиційних видів палива на користь «зелених» та відновлюваних джерел (ВІЕ) вже сьогодні обійдеться набагато дешевше, ніж продовження використання нафти та газу в енергогенерації.
Джерело. Про це пише агентство Bloomberg.
Аналітики Tesla стверджують, що розроблений ними план глобального енергетичного переходу на чисту енергію коштуватиме всього $10 трлн, тоді як поточний базовий план світових країн зі скорочення залежності від нафти, газу та вугілля обійдеться на $4 трлн дорожче.
Повний енергоперехід на екологічно чисте вироблення електроенергії передбачається повністю завершити за 20 років – тобто значно швидше, ніж зараз мають намір провести найбільші економіки світу (ЄС – до 2050 року, Китай – до 2060 року).
План Ілона Маска включає створення додаткової енергогенерації за допомогою ВДЕ потужністю 30 терават/год, а також сховищ цієї енергії у вигляді потужних акумуляторних батарей сукупною потужністю 240 терават/год.
Бізнесмен вважає, що сума $10 трлн не така велика, якщо розуміти, що це лише частина нового глобального сектору економіки обсягом $100 трлн.
«Через 20 років це буде 0,5% світової економіки. Тож це невелика цифра», – казав сам Маск ще минулого місяця, анонсуючи свій план.
Крім технологічних компаній, які займуться розробкою та виробництвом сонячних панелей, потужних акумуляторів, вітряків та інших систем, у виграші залишаться гірничодобувні компанії, які розробляють родовища алюмінію, міді, нікелю, літію та інших необхідних у виробництві зелених технологій металів.
У доповіді Tesla йдеться, що сукупних інвестицій на видобуток і подальшу переробку корисних копалин потрібно понад $1 трлн – по $502 і $662 млрд відповідно.
«Електрифіковане та стійке майбутнє технічно можливе і вимагає менше інвестицій та видобутку матеріалів, ніж збереження сьогоднішньої нестійкої енергетичної економіки», – йдеться у доповіді Tesla.
Маск зазначає, що для нарощування видобутку необхідних металів потрібно викопувати лише на 3,3 гігатонни землі більше щороку, що значно нижче 15,5 гігатонни, які викопуються щорічно для видобутку викопних видів палива.
Більше того, на даний момент немає ризиків критичного скорочення кількості металів, необхідної для подібних обсягів виробництва, а інвестиції у галузь сприяють пошуку нових родовищ. До 2040 року прогрес має призвести до заміни деяких дорогих металів та матеріалів дешевшими та поширенішими, йдеться у доповіді.
Бекграунд. Нагадаємо, в березні Tesla знизила ціни на свої найдорожчі електромобілі вдруге з початку року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].