Єгипет планував таємно виготовляти для росії ракети – WP

Єгипет планував таємно виготовляти для росії ракети – WP

Президент країни наказав тримати в таємниці виробництво та відвантаження ракет, «щоб уникнути проблем із Заходом»

Єгипет планував таємно виготовляти для росії ракети – WP
фото DR

Єгипет таємно планував постачати ракети росії, йдеться в документі Міноборони США, який просочився в мережу внаслідок нещодавнього витоку секретних документів.

Джерело. Про це пише The Washington Post.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Президент Єгипту Абдель Фатах ас-Сісі, один із найближчих союзників Америки на Близькому Сході та головний одержувач допомоги США, нещодавно наказав своїм підлеглим виготовити до 40 000 ракет для таємної доставки в росію, згідно з документом розвідки США.

Частина надсекретного документа, датованого 17 лютого, містить розмови між Сісі та високопоставленими єгипетськими військовими, а також згадує плани постачати росії артилерійські снаряди й порох.

У документі ас-Сісі наказує офіційним особам тримати в таємниці виробництво та відвантаження ракет, «щоб уникнути проблем із Заходом».

The Washington Post отримала документ разом з іншими зображеннями секретних файлів, опублікованих у лютому та березні в Discord – популярному серед геймерів додатку для чату.

У відповідь на запитання щодо документа й достовірності розмов, які в ньому описані, посол Ахмед Абу Зейд, речник МЗС Єгипту, сказав, що «позиція Єгипту із самого початку базується на непричетності до цієї кризи та зобов’язанні зберігати однакову дистанцію з обома сторонами (конфлікту), одночасно підтверджуючи підтримку Єгиптом статуту ООН і міжнародного права в резолюціях Генеральної Асамблеї ООН».

«Ми продовжуємо закликати обидві сторони припинити бойові дії та досягти політичного рішення шляхом переговорів», – сказав він.

Представник уряду США на умовах анонімності сказав: «Ми не знаємо про реалізацію цього плану», маючи на увазі ініціативу щодо експорту ракет.

«Ми не бачили ознак, щоб зараз це відбувалося», – додав чиновник.

Представник Пентагону Сабріна Сінгх зазначила, що міністерство юстиції почало розслідування щодо витоку секретних документів. В інших країнах також оцінюють масштаби збитків.

***

Що потрібно знати про витік інформації з Пентагону

Десятки секретних військових і розвідувальних документів США були злиті в Інтернет, розкриваючи детальну картину війни росії в Україні, а також аналітичну та конфіденційну інформацію про рф та інші країни із секретних джерел. Цей витік має далекосяжні наслідки для Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Звідки взялися документи?

Схоже, що надсекретні документи – принаймні частково – належать Пентагону. Багато з них були підготовлені для генерала Марка А. Міллі, голови Об’єднаного комітету начальників штабів та інших вищих військових посадових осіб. Файли містять звіти розвідки США, зокрема ЦРУ, Національного агентства геопросторової розвідки, судові ордери FISA тощо.

Що розкриває витік документів про Україну?

Документи містять оцінки перебігу війни в Україні, зокрема точну тактичну інформацію з місця бою. У них міститься глибоке занепокоєння щодо готовності України протистояти російському наступу, але також можна побачити, наскільки глибоко Сполучені Штати проникли в російську армію, дозволяючи владі США попереджати Україну про майбутні атаки.

Що ще вони показують?

Файли містять зведення розвідувальних даних про розмови на високому рівні між світовими лідерами, а також інформацію про передові супутникові технології, які Сполучені Штати використовують для шпигунства. Вони також містять дані розвідки як про союзників, так і про противників, включаючи Іран і Північну Корею, а також Велику Британію, Канаду, Південну Корею та Ізраїль.

Хто злив документи?

Наразі невідомо, хто й чому злив документи, але Міністерство юстиції США заявило, що розслідує витік. Документи спочатку з’явилися на початку березня на закритому сервері Discord; потім кілька зображень були опубліковані у твіттері. Пізніше з’ясувалося, що деякі версії були оброблені у фотошопі для зміни цифр щодо втрат росіян.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло