Європейські політики розкритикували слова Макрона про дистанціювання ЄС від США
Польський посадовець назвав такі заяви вкрай небезпечними для континенту

Минулого тижня президент Франції Емманюель Макрон відвідав Пекін, де зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, з яким поговорив, зокрема, про війну в Україні.
Повертаючись із Китаю, на борту свого літака французький політик розповів журналістам про хід переговорів.
Відповідаючи на запитання про напруженість між США та Китаєм, Емманюель Макрон сказав, що Європа має протистояти тиску бути «послідовником Америки».
Він наголосив, що європейському континенту потрібна стратегічна автономія, і застеріг від ризику вплутування у кризу довкола Тайваню, яка, за його словами, не є справою європейців.
Це викликало хвилю критики з боку політиків США, Німеччини, Чехії, Польщі.
«Макрон знову це робить. У Пекіні без дозволу від імені ЄС розмовляти про це. Тоді він обов’язково сам організує гарантії безпеки для України», – заявив Метін Хакверді, депутат від Соціал-демократичної партії Німеччини (партія канцлера Олафа Шольца).
Він додав, що «це серйозна помилка для Заходу, дозволити собі бути розділеним у відносинах із Пекіном будь-де».
Колишній міністр, представник німецького Християнсько-демократичного союзу Норберт Реттген заявив, що французька політика веде до «геополітичного глухого кута» для Європи.
«Майже іронічно, що Макрон, який робить для України навіть менше, ніж Шольц, відштовхує Сполучені Штати своїми заявами щодо Китаю», – наголосив політик.
У Чехії політики звинуватили Макрона в підриві трансатлантичних відносин.
«Макрон у Китаї підірвав ключовий альянс між Європою та США», – написала чеський сенатор Мирослава Немцова з правлячої Громадянської демократичної партії.
«За словами Макрона, ми повинні протистояти тиску, щоб зменшити нашу залежність від Сполучених Штатів та не бути втягнутими у конфронтацію між Китаєм і США через Тайвань. Абсолютно ганебно й неправильно. З іншого боку, Європа повинна протистояти тиску зовсім іншого типу та збалансувати силу Китаю із США», – заявив голова Комітету у закордонних справах парламенту Чехії Марек Женішек.
У Польщі заступник міністра культури Ярослав Селлін заявив, що витіснення Сполучених Штатів з Європи є небезпечним для всього континенту, а особливо для Польщі.
«Це було інтерв’ю в літаку під час повернення з Пекіну, після шести годин розмов із Сі Цзіньпінем, який, як відомо, готується до протистояння зі Сполученими Штатами. Китайсько-американське протистояння вже відбувається в економічному вимірі, а в майбутньому воно може поширитися й на більш драматичні виміри, можливо, навіть військовий. Цього не варто виключати, а тим часом лідер однієї з найважливіших західноєвропейських країн хоче витісняти Сполучені Штати з Європи. Це дуже небезпечно для всієї Європи, і передусім для нас», – сказав польський політик.
Бекграунд. Нагадаємо: Макрон зустрівся із Сі Цзіньпіном: говорили про важливу роль Китаю «у досягненні миру».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].