Зеленський: «Час уже запросити Україну в НАТО, а не лише на саміт»
Столтенберг зі свого боку зазначив, що «з часом» це буде можливо

Президент України Володимир Зеленський заявив у четвер, що НАТО настав час запросити Україну приєднатися до військового альянсу за прискореною процедурою.
Виступаючи на спільній пресконференції у Києві з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, який у четвер здійснив неоголошений візит до Києва, Зеленський сказав, що його запросили на наступний саміт НАТО, який відбудеться в липні, але цього мало.
«Я вдячний за запрошення відвідати саміт, але для України також важливо отримати запрошення приєднатися до альянсу», – сказав він журналістам під час пресконференції.
«Немає жодного об'єктивного бар'єру для політичного рішення про запрошення України до альянсу, і зараз, коли більшість людей у країнах НАТО та більшість українців підтримують вступ до НАТО, настав час для відповідних рішень», – наголосив Зеленський.
Столтенберг зі свого боку зазначив, що заявка України на членство в НАТО, яку вона подала у вересні минулого року, і гарантії безпеки матимуть важливе місце на порядку денному липневого саміту альянсу.
«Президент Зеленський порушив питання членства й гарантій безпеки для України. І це буде важливим елементом порядку денного на цій зустрічі, і НАТО готується до цього. Майбутнє України – у євроатлантичній родині. Майбутнє України – в НАТО. З цим погоджуються всі члени Альянсу», – сказав Столтенберг.
Водночас, за його словами, головна увага країн – членів НАТО «зараз зосереджена на тому, щоб Україна перемогла» у війні проти рф і щоб «надалі залишалася суверенною, незалежною демократичною державою в Європі».
«Тому що це єдиний шлях вести змістовну дискусію про майбутнє членство України в Альянсі», – додав генсек НАТО.
«Законне місце України – в НАТО. І з часом наша підтримка допоможе вам зробити це можливим», – наголосив Столтенберг.
Незважаючи на слова Столтенберга про підтримку та підбадьорення, аналітики вважають, що заявка України на членство в НАТО зіткнеться зі значними перешкодами і можуть минути роки, перш ніж її схвалять, пише CNBC.
Крім активної фази війни, яка триває в Україні, члени НАТО, як-от Угорщина й Туреччина, найімовірніше, не захочуть ще більше дратувати росію, прийнявши Україну до альянсу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].