Експорт товарів до росії із західних країн впав удвічі, у лідерах – США і Британія
Водночас Туреччина й Казахстан взяли на себе постачання товарів у росію

Санкції проти росії та обмеження на банківські розрахунки із зовнішнім світом завдали удару по постачанню в росію товарів із розвинених країн.
За підсумками 2022 року, імпорт із держав, які кремль оголосив «недружніми», зменшився на 47%, до $80,2 млрд, підрахували експерти Інституту Гайдара на основі закордонної митної статистики, пише moscowtimes.eu.
Практично зупинили експорт до росії Велика Британія (-85%) та США (-84%); удвічі зменшився потік товарів із Євросоюзу (-51%), який до війни був головним торговим та партнером та технологічним донором для російської економіки.
Японія скоротила постачання на 40%, а Південна Корея – на 29%, згідно з даними за четвертий квартал.
Частка «недружніх» країн в імпортних потоках зменшилася вдвічі, до 25% наприкінці року, а сукупний обсяг втраченого імпорту становив близько $72 млрд.
При цьому близько половини компенсували поставки держав, які не приєдналися до санкцій. Вони експортували до рф товарів на $179 млрд – на 26% більше, ніж роком раніше.
Переорієнтація імпортних потоків відбулася влітку, пишуть експерти Інституту Гайдара.
Лідерами зростання імпорту в рф стали Туреччина (+84%) і Казахстан (+52%), що, ймовірно, пов'язано з організацією паралельного імпорту, пишуть експерти. У той же час Китай збільшив постачання лише на 19%, а Індія навіть скоротила на 4%.
Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що США пригрозили Казахстану санкціями через допомогу росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].