У квітні український фінансовий ринок покинув 21 небанківський учасник

У квітні український фінансовий ринок покинув 21 небанківський учасник

Кількість банків ‒ без змін і становить 65

У квітні український фінансовий ринок покинув 21 небанківський учасник

Відповідно до вимог ЗУ «Про платіжні послуги» 12 фінансових компаній виключено з Державного реєстру фінансових установ та в статусі платіжних установ включено до Реєстру платіжної інфраструктури.

Про це повідомляє НБУ.

Загалом станом на 30 квітня 2023 року в складі небанківського ринку відбулися такі зміни:

  • 109 страховиків non-life (було 110) та 12 life-страховиків (без змін), один страховик зі спеціальним статусом;
  • 170 ломбардів (був 171);
  • 157 кредитних спілок (без змін);
  • 86 лізингових компаній (було 89);
  • 657 фінансових компаній (було 682);
  • 57 страхових брокерів (було 58);
  • 67 колекторських компаній (без).

На платіжному ринку діє 33 національні платіжні системи, ураховуючи державні (було 37) та 16 міжнародних платіжних систем (без змін).

Також на ринку діють надавачі фінансових платіжних послуг, серед них з’явилися нові гравці: 13 платіжних установ та 5 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг.

Без змін залишається кількість банків – емітентів електронних грошей (3) та один оператор поштового зв’язку, який у квітні отримав нову ліцензію на надання фінансових платіжних послуг.

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, входять 37 комерційних агентів (було 36) та 35 технологічних операторів платіжних послуг (без змін).

Бекграунд. Раніше Mind писав, що розпочала роботу Місія технічної допомоги World Bank з питань підтримки фінансового сектору України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло