Голову Верховного Суду затримали через одержання $3 млн хабара за рішення на користь Жеваго – НАБУ

Голову Верховного Суду затримали через одержання $3 млн хабара за рішення на користь Жеваго – НАБУ

Олігарх нібито домовився з керівником адвокатського об'єднання про «передачу хабаря на користь суддів заради потрібного рішення у справі щодо Полтавського ГЗК

Голову Верховного Суду затримали через одержання $3 млн хабара за рішення на користь Жеваго – НАБУ
Голова Верховного суду Всеволод Князєв

Справа щодо викриття голови Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні $3 млн хабаря пов'язана з олігархом Костянтином Жеваго та відомим юридичним об’єднанням, яке організувало корупційну схему за отримання потрібних судових рішень.

Про це повідомили голови НАБУ та САП на брифінгу.

Директор НАБУ Семен Кривонос на брифінгу розказав, що власник групи «Фінанси та Кредит» нібито домовився з керівником одного з адвокатських об'єднань про «передачу неправомірної вигоди на користь високопосадовців суду для ухвалення потрібного цьому підприємцю рішення» у справі про Полтавський ГЗК.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко доповів, що зазначене адвокатське об'єднання фактично використовувалося для прикриття «бек-офісу», який дозволяв впливати на рішення Верховного Суду та іншого судів.

«3 травня була отримана перша частина цієї неправомірної вигоди, а 15 травня, тобто вчора, була передана друга частина. На гарячому було зафіксоване керівництво суду», – розповів Кривонос.

За даними слідства, представники адвокатського об'єднання домовилися з керівництвом Верховного Суду про передачу хабара за прийняття потрібного замовнику рішення у справі. Після цього Верховний Суд переніс засідання у цій справі, щоб представники замовника мали час назбирати потрібну суму. Паралельно почалася передача коштів від бізнесмена до адвокатів.

Голову ВС і ще одного фігуранта корупційної схеми затримано, підозри ще не висунуто.

«Наразі двоє осіб затримані за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення. Ми звертатимемося до Вищої ради правосуддя», – сказав у вівторок на брифінгу в Києві начальник відділу САП Олександр Омельченко.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, кого саме затримано, Омельченко повідомив: «Наразі затримано голову Верховного Суду і вживаються заходи щодо перевірки інших осіб та їх причетності до кримінального правопорушення».

Говорячи про те, чи вручено підозри, він сказав: «Ще не вручили, КПК дає нам 24 години для вручення повідомлення про підозру».

«Наразі ще проводяться слідчі дії із суддями і посередниками, які виступали в цій схемі, поки що не повідомлено про підозру жодній особі, але двох осіб уже затримано», – сказав зі свого боку керівник САП Олександр Клименко.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло