МЕА підвищило прогноз світового попиту на нафту на 200 000 барелів – до 102 млн барелів на добу

МЕА підвищило прогноз світового попиту на нафту на 200 000 барелів – до 102 млн барелів на добу

За даними агентства, «відновлення» Китаю після зняття обмежень через COVID-19 перевершило очікування

МЕА підвищило прогноз світового попиту на нафту на 200 000 барелів – до 102 млн барелів на добу

Попит на нафту в березні в Китаї сягнув рекордних 16 млн барелів на добу. За даними аналітиків, найбільший світовий імпортер нафти забезпечить майже 60% зростання світового попиту 2023 року, компенсуючи, разом з Індією і Близьким Сходом, млявий попит у розвинених країнах.

Про це стало відомо зі звіту МЕА.

Зазначається, що Сполучені Штати і Бразилія будуть лідерами помірного зростання пропозиції нафти на 1,2 млн барелів на добу за рік, оскільки скорочення ОПЕК+, узгоджене у квітні, означає, що обсяги видобутку цієї групи виробників скоротяться на 850 000 барелів на добу з цього часу до грудня.

«На зниження цін тиснули приглушена промислова активність і вищі процентні ставки, які сукупно призвели до того, що рецесійні сценарії набирають обертів. Однак нинішній песимізм на ринку різко контрастує з більш жорстким ринковим балансом, який ми чекаємо в другій половині року, коли попит, як очікується, перевищить пропозицію майже на 2 млн барелів на добу», – йдеться в щомісячному звіті агентства.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що експорт російської нафти зріс у квітні до 8,3 млн барелів на добу. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло