Євросоюз не стане запроваджувати санкції проти російської атомної галузі – CNN

Євросоюз не стане запроваджувати санкції проти російської атомної галузі – CNN

Від «Росатому» залежить багато європейських атомних електростанцій, зокрема у Франції, Словенії та Угорщини

This material is also available in English
Євросоюз не стане запроваджувати санкції проти російської атомної галузі – CNN
фото DR

Європейський союз не планує вводити санкції щодо російської державної компанії «Росатом» в одинадцятому пакеті санкцій, повідомив високопосадовець ЄС.

Джерело. Про це передає CNN.

За його словами, країни-члени продовжать скорочувати залежність від російської енергетики, проте «одними санкціями» цього не досягти. Чиновник наголосив, що є й «інші способи для досягнення цієї мети».

Очікується, що у заяві за підсумками саміту «Великої сімки» у Хіросімі буде викладено наміри групи країн до незалежності від російських джерел ядерної енергії.

Санкції проти «Росатому» вже обговорювалися в рамках попередніх пакетів. Зокрема, на цьому наполягали Польща та Литва. Однак від «Росатому» залежить багато європейських атомних електростанцій, у тому числі у Франції, Словенії та Угорщини.

Будапешт заявляв, що російська компанія бере участь в обслуговуванні єдиної АЕС «Пакш», що діє в країні, яка забезпечує більше 50% електроенергії. Минулого року «Росатом» розробив для об'єкту два нові енергоблоки. У зв'язку з цим Угорщина виступала проти обмежень щодо російської ядерної енергетики, посилаючись на трагічні наслідки для країни. Схожої позиції дотримувалася Франція.

На санкціях проти «Росатому» наполягає Україна. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль порушував цю тему на зустрічі із заступником голови Єврокомісії Франсом Тіммермансом, звернувши увагу на окупацію Запорізької АЕС.

Шмигаль наголошував, що «агресор має бути покараний за напади на енергетику України та злочини проти екології».

У «Росатомі» у відповідь на ці заклики заявляли, що «атомна енергетика має бути поза політичною кон'юнктурою». У рамках 10-го пакету ЄС санкції проти компанії так і не запровадили.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло