16 розробників російських гіперзвукових ракет звинуватили в передачі секретних даних Китаю

16 розробників російських гіперзвукових ракет звинуватили в передачі секретних даних Китаю

Максимальне покарання за цією статтею в рф передбачає довічне ув’язнення

This text is also available in English
16 розробників російських гіперзвукових ракет звинуватили в передачі секретних даних Китаю
фото Shutterstock

Звинувачення в держзраді, пред'явлене Алєксандру Шиплюку, директору Інституту теоретичної та прикладної механіки (ІТПМ) Сибірського відділення РАН, пов’язане з передачею секретних відомостей Китаю.

Джерело. Про це повідомляє Reuters із посиланням на двох осіб, знайомих із ходом справи.

Шиплюка було арештовано у серпні минулого року. Так само через «китайський слід» було у червні 2022 року заарештовано ще одного вченого з ІТПМ – головного наукового співробітника Анатолія Маслова. Обом пред'явлені звинувачення за статтею 275 КК рф, максимальне покарання за якою довічне.

За даними Reuters, Шиплюка підозрюють у передачі секретних матеріалів на науковій конференції в Китаї у 2017 році. Сам він наполягає на своїй невинності, стверджуючи, що інформація, про яку йдеться, не є секретною та була доступна в інтернеті, кажуть джерела агентства.

Шиплюк та Маслов понад 10 років займалися гіперзвуковими ракетами, якими так пишався воєнний злочинець владімір путін. Зокрема, він заявляв, що ракета «Кинжал» «гарантовано долає» не лише наявні, а й перспективні системи ППО та ПРО – ці заяви в останні тижні спростували українські військові, збивши кілька «Кинджалів» за допомогою американської системи Patriot.

Експериментальний дизайн гіперзвукових ракет Шиплюк та Маслов представили у 2012 році на науковому семінарі у Франції, а через чотири роки опублікували роботу про аеродинамічні дослідження при гіперзвукових швидкостях.

Третім вченим ІТПМ, заарештованим у квітні за підозрою у держзраді, став Валерій Звегінцев, який заснував в інституті лабораторію аерогазодинаміки великих швидкостей.

Загалом у Сибірському відділенні РАН кримінального переслідування зазнали 16 осіб, включаючи його колишнього керівника, академіка РАН Алєксандра Асєєва.

Завідувач лабораторії квантових оптичних технологій Новосибірського державного університету Дмітрій Колкер помер минулого року в СІЗО в москві через два дні після арешту співробітниками ФСБ за звинуваченням у держзраді. Колкер був хворий на рак. Його адвокат сказав Reuters, що вченого також звинуватили у передачі секретів Китаю.

Бекграунд. Нагадаємо, українські Повітряні Сили вперше збили гіперзвукову ракету Х-47 «Кинджал».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло