Емірати стали ключовим центром торгівлі російським золотом після введення санкцій — Reuters

Емірати стали ключовим центром торгівлі російським золотом після введення санкцій — Reuters

За рік війни з Україну оборот російського золота в ОАЕ виріс у 70 разів

This material is also available in English
Емірати стали ключовим центром торгівлі російським золотом після введення санкцій — Reuters
фото DR

Об'єднані Арабські Емірати стали ключовим центром торгівлі російським золотом після того, як через західні санкції було відрізано більш традиційні експортні маршрути росії.

Джерело. Про це пише Reuters.

Судячи з даних російської митниці, 2022 року ОАЕ імпортували понад 75 тонн російського золота на суму $4,3 млрд. Для порівняння: 2021 року ОАЕ імпортували лише 1,3 тонни.

Наступними за величиною напрямами, куди йде російське золото, стали Китай та Туреччина; кожна з країн імпортувала близько 20 тонн з 24 лютого 2022 року до 3 березня 2023 року. За митними даними, за цей період на ОАЕ, Туреччину та Китай припало 99,8% експорту російського золота.

На тлі такої статистики експерти попереджають про ризики: російське золото може бути переплавлене і знову потрапити на ринки США та Європи у замаскованому вигляді.

Водночас Комітет із золотих зливків уряду ОАЕ заявив, що в країні діють чіткі та надійні процеси проти незаконних товарів, відмивання грошей та організацій, які перебувають під санкціями:

«ОАЕ продовжать торгувати відкрито та чесно зі своїми міжнародними партнерами відповідно до всіх діючих міжнародними нормами, встановленими ООН», – йдеться в заяві.

Менеджер однієї компанії, яка надсилала великі обсяги російського золота в ОАЕ, розповів Reuters, що російські фірми продають зливки зі знижкою близько 1% порівняно зі світовими цінами, стимулюючи попит. Також, за його словами, велика частина золота, яке його фірма відправляла в ОАЕ, призначалася для афінажних заводів, де воно буде переплавлено.

Бекграунд. Згідно з дослідженням, цього року ціна на золото зросла на близько 8%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло