НАЗК внесло виробника Oreo та Milka до переліку спонсорів війни

НАЗК внесло виробника Oreo та Milka до переліку спонсорів війни

За підсумками 2022 року Mondelez поповнила російський бюджет більш ніж на $61 млн

This material is also available in English
НАЗК внесло виробника Oreo та Milka до переліку спонсорів війни
Фото: Mondelez

Компанія Mondelez International з виробництва кондитерських виробів, продуктів харчування та напоїв потрапила до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

Компанія не вийшла з рф після початку повномасштабної війни.

«Інтереси компанії, що має річний дохід близько $26 млрд і працює в 160 країнах світу, на російському ринку представляє ТОВ «Мон'дэлис Русь», яка має три заводи: фабрику «Большевик», яка випускає печиво «Юбилейное», OREO, «Медвежонок Барни» та крекери TUC, виробництво в Покрові (шоколад Alpen Gold, «Воздушный», Milka та батончик Picnic), завод у Великому Новгороді (жувальна гумка Dirol і льодяники Halls)», – написала пресслужба НАЗК.

Компанія є лідером ринку кондитерських виробів у категоріях шоколад, шоколадні цукерки та бісквіти, а також посідає друге місце в категорії жувальна гумка та карамельки.

За підсумками воєнного 2022 року прибуток російського філіалу Mondelez International становив $339 млн (+303% за рік), виручка – понад $1 млрд (+38% за рік). Отже, бюджет країни-терориста компанія поповнила більш ніж на $61 млн податків.

«Це – суха фінансова статистика, яка вимірюється життями українських дітей, які більше ніколи не скуштують «Ведмедика Барні», – написали в НАЗК.

Бекграунд. В Україні Mondelez International представлена ПрАТ «Монделіс Україна» (Сумська обл.). До його складу входить Тростянецька кондитерська фабрика (Сумська обл.) і дочірнє підприємство ТОВ «Чіпси Люкс» (Київська обл.). «Монделіс Україна» реалізує продукцію під торговими марками «Корона», Milka, «Ведмедик Барні», TUC, «Belvita! Добрий ранок!», «Люкс», Halls, Dirol, Picnic.

Бенефіціаром ПрАТ «Монделіс Україна» є Mondelez Nederland Services B.V. Згідно з даними opendatabot, 2022 року, ПрАТ «Монделіс Україна» скоротило свої активи на 27,5% – до 3,079 млрд грн, а дохід – удвічі, до 4,063 млрд грн і зазнало збитків у розмірі 305,28 млн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло