Нідерланди можуть відправити F-16 в Україну після навчання пілотів – Bloomberg

Нідерланди можуть відправити F-16 в Україну після навчання пілотів – Bloomberg

Зараз Нідерланди мають на озброєнні 42 F-16, 24 з яких використовує їхня армія і які не можуть бути відправлені в Україну

Нідерланди можуть відправити F-16 в Україну після навчання пілотів – Bloomberg
Фото: Francois Mori

Уряд Нідерландів розглядає відправку винищувачі F-16 Україні після навчання пілотів.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на два джерела.

Останніми Нідерланди ініціювали переговори з офіційними особами США з метою чинити тиск на адміністрацію президента Джо Байдена, щоб вона дала зелене світло на постачання літаків. Після кількох місяців тиску з боку Києва та союзних урядів Байден оголосив минулого тижня, що США підтримають зусилля щодо навчання українських пілотів.

Незважаючи на готовність голландського уряду допомогти посилити українську протиповітряну оборону «якнайшвидше», підготовка пілотів і планування з розгортання винищувачів і логістики може забрати багато місяців.

«Зараз Нідерланди мають на озброєнні 42 винищувачі F-16, 24 з яких використовує голландська армія і які не можуть бути відправлені в Україну до середини 2024 року. Десяток із 18 інших літаків мали бути продані Draken International, але уряд відклав передання літаків у грудні без пояснення причин, пославшись на комерційну конфіденційність. Хоча остаточне рішення про розгортання ще не ухвалено, Україна може отримати деякі з літаків, які виставлено на продаж, або деякі з 24 літаків, які перебувають наразі в експлуатації, наступного року, залежно від графіка навчання», – ідеться в повідомленні.

Прессекретар Міністерства оборони Нідерландів заявила в четвер, що уряд розгляне можливе постачання F-16 в Україну пізніше, додавши, що підготовка пілотів зараз є пріоритетною. При цьому Нідерланди разом із Данією очолюють коаліцію з підготовки українських пілотів за підтримки Великої Британії та Бельгії.

Бекграунд. Нагадаємо: 20 українських пілотів починають перший етап навчання на F-16 у Великій Британії. Це будуть базові наземні тренування українських пілотів, після яких вони будуть готові до більш спеціалізованої підготовки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло