Суд зобов'язав Credit Suisse виплатити грузинському мільярдеру Іванішвілі майже $1 млрд — Reuters

Суд зобов'язав Credit Suisse виплатити грузинському мільярдеру Іванішвілі майже $1 млрд — Reuters

Credit Suisse відразу повідомив, що оскаржуватиме цей вердикт суду

This material is also available in English
Суд зобов'язав Credit Suisse виплатити грузинському мільярдеру Іванішвілі майже $1 млрд — Reuters
Фото REUTERS, David Mdzinarishvili

Сінгапурський міжнародний комерційний суд зобов'язав швейцарський банк Credit Suisse виплатити $926 млн мільярдеру та колишньому прем'єр-міністру Грузії Бідзіні Іванішвілі, який очолював уряд Грузії в 2012-2013 роках, за втрату частини його статку.

Джерело. Про це пише Reuters.

Суд зазначив у своєму рішенні, що банк Credit Suisse не забезпечив збереження активів Іванішвілі, не закривши доступ до них Патріса Лескодрона, радника Credit Suisse Trust у Сінгапурі.

Credit Suisse, який незабаром буде поглинений своїм конкурентом UBS, відразу повідомив, що оскаржуватиме цей вердикт суду.

Суму $926 млн, яку має виплатити Credit Suisse, буде зменшено на $79 млн, уже виплачених банком у грудні.

У 2018 році Лескодрона було засуджено до в'язниці за те, що протягом восьми років він підробляв підписи колишніх клієнтів, включаючи Іванішвілі. Він зізнався у фальсифікації угод та приховуванні збитків. Шахрайство принесло йому десятки мільйонів швейцарських франків. Він був звільнений у 2019 році, а в 2020 році наклав на себе руки.

Верховний суд Бермудських островів ухвалив у березні 2022 року, що Іванішвілі та його сім'я мають отримати компенсацію, яка «значно перевищує $500 млн», від місцевого підрозділу Credit Suisse зі страхування життя – CS Life.

За даними НАЗК, Бідзіна Іванішвілі – так званий «неформальний правитель Грузії», який контролює уряд Грузії. Має тісні зв'язки з російською політичною елітою, лобіює інтереси одного з найбагатших людей росії – Володимира Євтушенкова в росії та Грузії у питаннях обходу санкцій щодо росії, має бізнесові інтереси з Георгієм Полтавченком – екс-губернатором Санкт-Петербурга, який перебуває під санкціями США, і режимом, яким ведеться загарбницька війна проти України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло