Кабмін пропонує встановити граничний обсяг держгарантій на рівні 3% від планового обсягу доходів на 2023–2028 роки – Підласа
Йдеться про два структурні маяки МВФ: зменшення кількості змін до держбюджету (ad-hoc) та встановлення обмежень на надання держгарантій

Уряд вніс в Раду законопроєкт № 9346 про зміни до Бюджетного кодексу, який передбачає ще два структурних маяки виконання зобов'язань України перед МВФ.
Про це повідомила голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа.
У цьому проєкті уряд пропонує:
- Встановити, що законопроєкт може розглядатися у ВРУ лише в разі наявності позитивного висновку Міністерства фінансів, який має містити інформацію щодо можливостей фінансового забезпечення в поточному році і на середньостроковий період.
- Відновити умови внесення змін до закону про державний бюджет, дозволяючи необмежений перегляд видатків сектору безпеки і оборони лише під час воєнного стану.
- Відновити з 1 січня 2024 року середньострокове бюджетне планування (ухвалення Бюджетної декларації), що було зупинено в березні минулого року у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф.
- Відновити 2023 року розробку стратегії управління держборгом, що також зупинено через повномасштабне вторгнення.
- Передбачити, що у 2023–2028 роках граничний обсяг державних гарантій, які надаються за рішеннями Кабміну, не може перевищувати 3% планових доходів загального фонду державного бюджету (перший структурний маяк), а граничний обсяг державних гарантій, які надаються на підставі міжнародних договорів, визначатиметься законом про державний бюджет.
Як зазначила депутатка, у 2021 році граничний обсяг передбачався на рівні не більше 8,4%, а на 2022 і 2023 роки не визначався.
Крім того, уряд запропонував відновлення дії ст. 52 Бюджетного кодексу та її посилення з метою зменшення кількості змін до держбюджету (ad-hoc), що відповідно є другим структурним маяком.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що МВФ та Україна досягли угоди на рівні персоналу щодо програми розширеного фінансування на $15,6 млрд.