Ціни на газ у Європі зросли після витоку на норвезькому ЗПГ-підприємстві

Ціни на газ у Європі зросли після витоку на норвезькому ЗПГ-підприємстві

При цьому європейські газові сховища вже заповнені на 68,4%, а сховища Німеччини - на 74,4%

Ціни на газ у Європі зросли після витоку на норвезькому ЗПГ-підприємстві
фото DR

Оптові ціни на газ у Великій Британії та Нідерландах у середу підскочили після припинення виробництва зрідженого природного газу на норвезькому підприємстві Хаммерфест через витік.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на дані Refinitiv.

Фронт-ф'ючерс на газ у нідерландському хабі TTF подорожчав на 3,6 євро до 28,2 євро за мегават-годину.

Аналогічний британський контракт зріс у ціні на 8,15 пенсів до 66,85 пенсів за терм.

Вартість газу розрахунками «завтра» у Великій Британії піднялася на 4,02 пенси до 64,5 пенси за терм, з «негайною поставкою» – зросла на 4,25 пенси до 64 пенсів за терм.

Вдень у середу норвезька Equinor призупинила операції на заводі ЗПГ на півночі країни, де вже відбувався ремонт цього місяця. Поки що неясно, коли відновиться виробництво, сказав представник компанії. Хоча частка Хаммерфесту в загальному обсязі постачання мала, ринок відреагував на новину зростанням котирувань.

«Зіграв роль загальний настрій ринку, який вишукує будь-які структурні проблеми, особливо із ЗПГ», – сказав один із газових трейдерів.

Реакція також показала деяку знервованість на ринку, що може змусити частину інвесторів закрити позиції, збільшуючи ефект від призупинення заводу через витік газу.

За інформацією Gassco, через технічне обслуговування ще до повідомлення Equinor виробництво газу в Норвегії було зменшено майже на 163 млн кубічних метрів на добу.

Як показали дані Gas Infrastructure Europe, європейські газові сховища вже заповнені на 68,4%, а сховища Німеччини – на 74,4%.

Терм (від англ. therm) – одиниця вимірювання теплової енергії, що дорівнює 100 000 BTU. Популярна в Європі на ринку газу, оскільки приблизно еквівалентна теплу, що утворюється при спалюванні 2,74 кубометрів газу.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що ціна газу в Європі опустилась нижче $300 за 1000 кубометрів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло