Лаврову не вдалося схилити владу африканської Бурунді на бік росії

Лаврову не вдалося схилити владу африканської Бурунді на бік росії

Африканські країни вважають за краще зберігати нейтралітет у російсько-українській війні

This text is also available in English
Лаврову не вдалося схилити владу африканської Бурунді на бік росії
фото Shutterstock

Влада Бурунді вирішила зберегти нейтральну позицію щодо війни в Україні після візиту до країни російського міністра закордонних справ Сергєя Лаврова.

Джерело. Про це повідомляє The East African.

«Бурунді вирішила бути на стороні вирішення, а не на стороні проблем… Бурунді, як і будь-яка інша країна, суверенна, і ми обираємо партнерів на користь нашого народу», – заявив міністр закордонних справ Альберт Шингіро після закритої зустрічі з Лавровим.

Глава МЗС Бурунді закликав москву та Київ якнайшвидше сісти за стіл переговорів.

«Усі країни світу – наші друзі», – зазначив при цьому Шингіро.

Лавров став першим високопосадовцем з росії, який відвідав Бурунді за 60 років. Після того, як росію відрізали від Заходу санкції, москва посилила дипломатичну роботу в інших регіонах, особливо в Африці та Азії, зазначає The East African.

Раніше, у понеділок, Лавров відвідав Кенію. Його візит відбувся після поїздки міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Африки, де він представив план мирного врегулювання з десяти пунктів.

З початку війни Лавров вже чотири рази побував у Африці. Він відвідував ПАР, Есватині, Анголу, Еритрею, Малі, Мавританія, Судан та інші країни континенту. У своїх турне російський дипломат пропонував африканським державам російські нафтопродукти і зброю, що потрапили під ембарго, а також критикував Захід за «колоніальну політику».

Африканські країни прагнуть зберігати нейтралітет у російсько-українському конфлікті. Багато хто з них відмовляється засудити російське вторгнення. Проте деякі держави континенту надають підтримку Україні. Марокко погодилося поставити Києву запчастини для танків Т-72, повідомляло французьке видання Africa Intelligence.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що Африка направить “місію миротворців” до президентів України та росії для обговорення закінчення війни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло