Лаврову не вдалося схилити владу африканської Бурунді на бік росії

Лаврову не вдалося схилити владу африканської Бурунді на бік росії

Африканські країни вважають за краще зберігати нейтралітет у російсько-українській війні

This material is also available in English
Лаврову не вдалося схилити владу африканської Бурунді на бік росії
фото Shutterstock

Влада Бурунді вирішила зберегти нейтральну позицію щодо війни в Україні після візиту до країни російського міністра закордонних справ Сергєя Лаврова.

Джерело. Про це повідомляє The East African.

«Бурунді вирішила бути на стороні вирішення, а не на стороні проблем… Бурунді, як і будь-яка інша країна, суверенна, і ми обираємо партнерів на користь нашого народу», – заявив міністр закордонних справ Альберт Шингіро після закритої зустрічі з Лавровим.

Глава МЗС Бурунді закликав москву та Київ якнайшвидше сісти за стіл переговорів.

«Усі країни світу – наші друзі», – зазначив при цьому Шингіро.

Лавров став першим високопосадовцем з росії, який відвідав Бурунді за 60 років. Після того, як росію відрізали від Заходу санкції, москва посилила дипломатичну роботу в інших регіонах, особливо в Африці та Азії, зазначає The East African.

Раніше, у понеділок, Лавров відвідав Кенію. Його візит відбувся після поїздки міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Африки, де він представив план мирного врегулювання з десяти пунктів.

З початку війни Лавров вже чотири рази побував у Африці. Він відвідував ПАР, Есватині, Анголу, Еритрею, Малі, Мавританія, Судан та інші країни континенту. У своїх турне російський дипломат пропонував африканським державам російські нафтопродукти і зброю, що потрапили під ембарго, а також критикував Захід за «колоніальну політику».

Африканські країни прагнуть зберігати нейтралітет у російсько-українському конфлікті. Багато хто з них відмовляється засудити російське вторгнення. Проте деякі держави континенту надають підтримку Україні. Марокко погодилося поставити Києву запчастини для танків Т-72, повідомляло французьке видання Africa Intelligence.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що Африка направить “місію миротворців” до президентів України та росії для обговорення закінчення війни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло