У Швейцарії провалили закон про реекспорт зброї в Україну

У Швейцарії провалили закон про реекспорт зброї в Україну

Консервативна партія країни сумнівається, що непрямі постачання матимуть вирішальну роль для війни

У Швейцарії провалили закон про реекспорт зброї в Україну
Фото: flickr.com

Нижня палата парламенту  Швейцарії – Національна рада – відхилила законопроєкт, відомий як Lex Ukraine, який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.

Про це повідомляється на сайті швейцарського парламенту.

Проти документа проголосували 98 депутатів, тоді як за нього виступили 75.

У законодавчій ініціативі йшлося про те, щоб  дозволити реекспорт зброї до кінця 2025 року. Її прихильники стверджували, що Швейцарія повинна надавати більше підтримки Україні та робити свій внесок у європейську безпеку. Опоненти зі свого боку зауважували, що непрямі постачання озброєнь є проблематичними з точки зору принципів нейтралітету і що це питання «поваги до швейцарського законодавства».

Представники консервативної Швейцарської народної партії (SVP) висловили сумнів, чи непрямі постачання швейцарської зброї матимуть вирішальну роль для війни.

Утім, дискусія про зброю для України триває і після рішення Національної ради. Як зауважується на сайті законодавчого органу Швейцарії, на розгляді в парламенті перебуває кілька пропозицій на цю тему. Зокрема, ідеться не про виняток, а про фундаментальні зміни до так званого Закону про військові матеріали.

Бекграунд. Раніше уряд у Берні (Федеральна рада) відмовляв Німеччині, Іспанії та Данії в проханнях про зброю Україні, посилаючись на чинний закон, який забороняє постачання зброї в зони бойових дій.

Наразі Федеральна рада Швейцарії може дозволити реекспорт виробленої в країні зброї лише у виняткових випадках, наприклад якщо Рада Безпеки ООН засудить війну росії проти України. Однак цей варіант виключений, оскільки рф має в Радбезі ООН право вето.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло