Японія планує продати чіпів на $108 млрд до 2030 року
Уряд очікує, що це збільшить ВВП країни на 4,2 трлн ієн, створить близько 463 000 робочих місць та принесе близько 760 млрд ієн податкових надходжень

Уряд Японії переглянув свою стратегію щодо мікросхем з метою потроїти продажі напівпровідників вітчизняного виробництва більш ніж до 15 трлн ієн ($108 млрд) до 2030 року, оскільки країна ставить мікросхеми в центр своєї політики економічної безпеки.
Про це пише Bloomberg.
Японія має на меті посилити зусилля з розробки та виробництва передових напівпровідників, які є критично важливими для заходів економічної безпеки та передових технологій, як-от генеративний штучний інтелект.
«Японські компанії, пов'язані з виробництвом мікросхем, у тому числі невеликі, здійснюють різні інвестиції, і ми хотіли б підтримати ці інвестиції, – сказав міністр економіки Ясутоші Нісімура. – Ми хочемо забезпечити необхідний бюджет для підтримки цих зусиль».
Очікується, що країна розгляне можливість надання податкових пільг і субсидій компаніям, що інвестують у напівпровідники, акумулятори, біологічне виробництво і центри обробки даних, щоб залишатися конкурентоспроможними в порівнянні з рештою світу.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що цього року почалося будівництво 33 заводів з виробництва чипів у світі, у 2023 році стартують ще 28.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].