За 12 місяців російської війни в повітря потрапило стільки ж викидів, скільки від 27 млн автомобілів за рік – звіт

За 12 місяців російської війни в повітря потрапило стільки ж викидів, скільки від 27 млн автомобілів за рік – звіт

Війна росії в Україні підриває глобальні зусилля з подолання кліматичної кризи, йдеться в новому звіті

За 12 місяців російської війни в повітря потрапило стільки ж викидів, скільки від 27 млн автомобілів за рік – звіт
фото Reuters

Війна росії в Україні принесла величезні людські втрати: тисячі мирних жителів були вбиті, мільйони були змушені тікати за кордон, зруйновано будинки, школи та лікарні. Але, окрім безпосередніх внутрішніх наслідків, війна також спричиняє кліматичну катастрофу в той час, коли світ намагається протистояти змінам клімату, йдеться в новому звіті COP27.

Команда експертів з обліку викидів вуглецю оцінила вплив на клімат першого року повномасштабної війни, яка почалася в лютому 2022 року.

Згідно зі звітом, опублікованим у середу, в повітря потрапило загалом 120 млн тонн парникових газів за перших 12 місяців війни. Це еквівалентно річним викидам Бельгії або викидам майже 27 млн автомобілів протягом року.

«Це вперше картографування викидів війни в такому повному масштабі», – сказав CNN Леннард де Клерк, провідний автор звіту та експерт із пов’язаних з війною викидів.

Звіт під назвою «Шкода клімату, спричинена війною росії в Україні» є продовженням першої проміжної оцінки, представленої на кліматичній конференції ООН COP27 у листопаді 2022 року.

Дані були отримані з багатьох джерел, включаючи супутники, наукові статті, інтерв’ю експертів, галузеві звіти та розвідку з відкритих джерел.

Команда дослідників вивчила вплив забруднення планети на нагрівання клімату, спричинене безпосередньо війною, включаючи використання палива для танків, літаків та іншого обладнання, будівництво укріплень і виробництво зброї. Вони також досліджували вплив наслідків війни, таких як пожежі, руйнування – і необхідну реконструкцію інфраструктури та зміни в європейському енергетичному балансі.

Але ця оцінка досить приблизна. Викиди військових важко підрахувати, каже де Клерк CNN. За його словами, неможливо, наприклад, просто зв’язатися з росією, щоб запитати, скільки палива вони використовують у своїх танках і літаках.

«Ймовірно, ми зможемо отримати справді точнішу оцінку лише після закінчення війни», – сказав де Клерк.

Значно легше підрахувати забруднення планети від пожеж, спричинених обстрілами, бомбардуваннями та вибухами. Ці пожежі спровокували майже 18 млн тонн викидів вуглецю, що становить 15% від загального обсягу всіх військових викидів за рік війни.

Згідно зі звітом, кількість пожеж зросла в 36 разів у перший рік війни порівняно з 12 місяцями до її початку.

Однак найбільший кліматичний вплив, на який припадає майже половина забруднення в результаті війни, буде відбуватися в результаті післявоєнної реконструкції пошкоджених і зруйнованих будівель та інфраструктури, йдеться у звіті. Для реконструкції знадобиться величезна кількість матеріалів, таких як цемент і бетон, які виробляють дуже високий рівень забруднення вуглецем.

Про те, як можна відновити Каховську ГЕС – в матеріалі Mind “Відновлення Каховської ГЕС: що можна збудувати на місці зруйнованої станції”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло