Країни НАТО проведуть найбільші в історії військові навчання Air Defender 23

Країни НАТО проведуть найбільші в історії військові навчання Air Defender 23

Згідно зі сценарієм, ворог захоплює німецький порт Росток, і сили НАТО, згідно зі статтею 5, стають на колективний захист Німеччини

This material is also available in English
Країни НАТО проведуть найбільші в історії військові навчання Air Defender 23
фото DR

Країни НАТО та їхні союзники проведуть з 12 по 23 червня найбільші в історії альянсу повітряні навчання. Загалом 25 країн направлять на них майже 250 літаків, від стратегічних бомбардувальників B-1 до винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління F-35 та смертоносних безпілотників дальнього радіусу дії.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Навчання пройдуть під керівництвом Німеччини, але «розтягнуться» на півсвіту – від Америки до російських кордонів на Балтиці та Чорному морі.

У них також візьмуть участь понад 10 000 військовослужбовців, буде здійснено понад 2000 вильотів.

Згідно зі сценарієм навчань Air Defender 23, ворог захоплює німецький порт Росток (з нього, до речі, йде трубопровід, яким перекачується привезена морем нафта), і сили НАТО, згідно зі статтею 5 статуту альянсу, стають на колективний захист Німеччини.

Також передбачається імітувати атаку російських ракет та безпілотників, на перехоплення яких буде послано винищувачів.

Бойові літаки активно використовуватимуть повітряний простір на східному фланзі НАТО, таких як Литва, Польща, Чехія, Румунія.

«Йдеться про те, щоб надіслати сильний сигнал: якщо настане найгірше, ми зможемо захистити себе», – заявив наприкінці травня генерал-лейтенант Інго Герхартц, командувач ВПС Німеччини. Він не сказав, кому посилається цей сигнал, але газета Bild, яка його цитувала, написала, що це і так «зрозуміло – росії та президенту владіміру путіну».

«Німеччина повинна брати на себе більше відповідальності й іноді стати лідером серед країн НАТО в Європі», – сказав Герхартц WSJ.

Країна надасть 70 бойових літаків, таким чином, «ми показуємо, що ця територія НАТО – наша червона лінія», додав він.

Навички, відпрацьовані під час навчань, стануть у нагоді для розгортання та взаємодії сил ВПС не тільки в Європі, а й в Азії, зокрема, для захисту Японії та Південної Кореї, сказав WSJ генерал-лейтенант Майкл Локх, керуючий Національною гвардією ВПС США.

Бекграунд. Нагадаємо, до коаліції країн з надання винищувачів для України увійшли вісім країн – і ця кількість може зрости.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло