Через дії путіна майже дві третини європейців тепер вважають росію противником
Найбільше “люблять” росію у Болгарії, а найменше — в Данії

Війна росії проти України показала європейським громадянам, що вони живуть у світі нових реалій, в яких доведеться відмовлятися від співпраці з агресором.
Кількість європейців, які вважають росію суперником або противником, зросла вдвічі порівняно з 2021 роком.
Джерело. Це показують результати опитування в 11 країнах Євросоюзу, проведеного Європейською радою з міжнародних відносин (ECFR).
Наразі майже дві третини (64%) вважають, що росія виступає проти Європи. При цьому переважна більшість (55%) вважає її саме противником («країною, з якою ми перебуваємо в конфлікті»), а не просто «країною, з якою ми маємо конкурувати» (суперником росію назвали 9%).
Для порівняння, Китай не викликає в європейців такої відрази, хоча він теж кидає виклик Заходу і намагається, як заявляють у Пекіні, протистояти його гегемонії.
Противником Китай вважають лише 8% опитаних європейців, а суперником – 24%. При цьому найбільша частка (43%) розглядає його як необхідного партнера («з яким ми повинні стратегічно співпрацювати»).
Але ситуація може змінитися, якщо Китай раптом почне постачати зброю росії: багато європейців називають це червоною лінією, перехід якої вони готові розглядати як причину запровадження санкцій, навіть якщо це вдарить по їхній економіці.
Співпрацювати з росією готові лише 19% європейців і лише 4% бачать її союзником.
Тільки в одній із опитаних країн більшість (65%) вважає росію союзником та партнером Європи – у Болгарії.
ECFR робить висновок: зараз у Європі є очевидний мандат на політику щодо забезпечення європейської безпеки не з росією, а проти неї.
Більшість європейців підтримує нарощування військової сили на континенті власними силами, менше покладаючись на США. ЄС має вжити заходів для розвитку своєї оборонної стратегії, вважає 74% опитаних, найактивніше за це виступають в Угорщині, Нідерландах та Німеччині.
Найбільш жорстку позицію щодо росії займають жителі Данії (83% вважають її суперником чи противником), Польщі та Швеції (по 78%), Нідерландів (77%) та Німеччини (70%).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].