Трюдо: Канада навчатиме українських льотчиків-винищувачів

Трюдо: Канада навчатиме українських льотчиків-винищувачів

Крім того, канадський прем’єр пообіцяв додатково 287 ракет AIM-7, які допоможуть Україні захистити її небо

Трюдо: Канада навчатиме українських льотчиків-винищувачів
фото Офіційний сайт Президента України

Канада навчатиме українських льотчиків-винищувачів. Про це заявив у суботу під час свого візиту до Києва прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Трюдо також повідомив, що Канада зробить свій внесок в ініціативу з технічного обслуговування бойових танків Leopard, які союзники України надали Києву.

«Ми надамо додатково 287 ракет AIM-7, які допоможуть Україні захистити її небо», – додав Трюдо, говорячи про ці ракети середньої дальності класу «повітря-повітря».

«А з наявних коштів ми надамо військовослужбовцям України 10 тисяч патронів калібру 105 мм».

Трюдо також пообіцяв додаткові $500 млн на військове фінансування.

За словами президента Володимира Зеленського, під час сьогоднішньої зустрічі значну частину часу лідери приділили двом питанням: ситуації на полі бою та стану справ у південних районах України, які постраждали від російського екоциду внаслідок підриву дамби на Каховській гідроелектростанції.

«Я вдячний і тобі, Джастіне, особисто, і всій Канаді за готовність зробити нові кроки в допомозі нашим воїнам. Ми обговорили наші потреби в артилерії та бронетехніці. Обговорили й формування нових коаліцій захисту життя від російського ракетного та авіаційного терору – нашої коаліції «Петріотів», коаліції винищувачів. Крок за кроком ми наповнюємо змістом відповідні домовленості з нашими партнерами», – сказав президент під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів із Трюдо.

Співрозмовники також детально обговорили ситуацію, що склалася після знищення росією Каховської ГЕС.

«Я поінформував про нашу рятувальну операцію й про те, якої масштабної шкоди цей російський теракт завдав нашим людям, нашій природі, нашій економіці. Точно знаємо, що потрібно зробити, щоб допомогти людям і якнайшвидше подолати наслідки цього екоциду. І я вдячний Канаді за готовність підтримувати», – зазначив глава держави.

Під час переговорів Володимир Зеленський і Джастін Трюдо торкнулися теми арешту та конфіскації російських активів. Президент України констатував, що в цьому питанні Канада займає лідерську позицію, і подякував за рішення канадської сторони щодо передачі Україні конфіскованого російського вантажного літака Ан-124.

Крім того, на зустрічі йшлося про відновлення України, залучення канадського бізнесу до цього процесу й до реалізації конкретних проектів.

Президент також висловив співчуття й підтримку всім канадцям, які зараз проходять через випробування лісовими пожежами, і зазначив, що у разі потреби Україна готова допомогти в їх ліквідації.

Бекграунд. Нагадаємо, президент Зеленський прокоментував український контрнаступ, заявивши, що не довіряв би путіну.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло