Влада Євросоюзу хоче зберігати європейський газ в українських газосховищах
Україні таке партнерство може дати такий необхідний після російського вторгнення дохід та зміцнення зв'язків із ЄС

Влада Євросоюзу вивчає можливість розмістити запаси газу у сховищах на території України.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Європейські посадовці планують запобігти дефіциту взимку, коли їхні власні запаси зменшаться, і уникнути надлишку пропозиції в найближчі місяці, розповіли агентству профільні аналітики.
«Українські сховища можуть допомогти збалансувати попит та пропозицію у другій половині літа 2023 року зважаючи на їх хороший зв'язок із газовими ринками ЄС», – йдеться у заяві німецької компанії RWE. Минулого року вона використовувала українські сховища.
Водночас Україні таке партнерство може дати такий необхідний після російського вторгнення дохід та зміцнення зв'язків із ЄС.
Розташовані на глибині 2 км під землею українські газосховища здатні вміщувати понад 30 млрд куб. м газу. «Укртрансгаз» готовий надати третину цих площ, що еквівалентно 10% попиту ЄС у четвертому кварталі минулого року.
Крім того, Україна пропонує зберігання газу за фіксованою ставкою – це дуже привабливий та конкурентоспроможний варіант, зазначив голова відділу торгових операцій швейцарського концерну Axpo Марк Заальфранк.
Єврокомісія «вивчає, чи можуть і яким чином гарантії, що видаються державними установами, сприяти відкриттю доступу до сховищ природного газу в Україні», заявив з цього приводу представник ЄК Тім Макфі.
«Укртрансгаз» зі свого боку працює над впровадженням гарантій обслуговування для зниження ризиків, пов'язаних з бойовими діями, повідомив представник компанії.
Минулого року росія оголосила газову війну країнам Євросоюзу. Ще до вибуху на газопроводі «Північний потік» «Газпром» суттєво скоротив постачання газу до ЄС.
“Європейці будуть люто мерзнути у своїх будинках», а газ коштуватиме 5000 євро за тисячу кубометрів”, обіцяв влітку минулого року заступник голови Ради безпеки РФ Дмітрій Медведєв. Однак наприкінці опалювального сезону сховища в ЄС були заповнені на 61,4%, а через надлишок ЗПГ у портах формувалися пробки.
«росія розіграла енергетичну карту, але програла», – констатував 22 травня виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль.
Бекграунд. Між тим міністр економіки Німеччини заявив, що країна стоїть перед загрозою зупинки промисловості в разі припинення транзиту російського газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].