5 кроків, які варто зробити в перший місяць життя у Сполучених Штатах
Новини компаній

5 кроків, які варто зробити в перший місяць життя у Сполучених Штатах

Через ці етапи проходять всі іммігранти – тому й у вас теж все вийде

Этот текст также доступен на русском
5 кроків, які варто зробити в перший місяць життя у Сполучених Штатах

Це нормально – почуватись розгублено та самотньо у свій перший місяць життя у США. Я, наприклад, саме так і почувалась. А зараз працюю на BAZAR – це найпопулярніша дошка оголошень США для іммігрантів. Й розумію, як важливо для адаптації не застрягнути в цьому стані. Почати діяти – найкращий спосіб звикнути до нової країни, статусу, культури. Ділюсь кроками, які варто насамперед зробити, опинившись на американській землі.

Знайти першу роботу в США

Навіть якщо потреба в грошах не пече, раджу починати шукати її одразу після переїзду. По-перше, в одному місці ви отримаєте досвід, нові знайомства та вдосконалите мову. По-друге, вкрай рідко вдається працевлаштуватись швидко та з першої спроби, тож не втрачайте часу.

Як та де шукати – залежить від бекграунду. Якщо маєте популярну професію (усі технічні та IT-спеціальності), вільну англійську та достатньо коштів, варто спробувати потрапити до американської компанії. Розпочніть зі складання резюме та підготовки до інтерв'ю. На сайті BAZAR.club є чудовий великий гайд, що допоможе в цьому.

Проте ситуація може бути й зворотною, коли конкурувати з американцями не вийде. Тоді стартуйте в галузі, де досвід не потрібен чи можна навчитись швидко й навіть безплатно (клінінг, догляд за літніми людьми, офіціант). Будь-яка дошка оголошень в США принесе вам десятки доречних вакансій. Така робота може бути тимчасовою, але принесе вам гроші, американський досвід та знайомства. А може стати постійною, адже в багатьох галузях можна рости в оплаті та за посадами.

5 кроків, які варто зробити в перший місяць життя у Сполучених Штатах

Відкрити банківський рахунок

Гарна кредитна історія в Америці краща від будь-яких рекомендацій. Починайте її формувати якомога раніше. Спершу відкрийте рахунок у великому банку: знадобиться інформація про місце проживання, готівка для зарахування на картку та дві посвідки особистості (якщо немає SSN, та про це далі). Одразу видадуть дебетову картку, пізніше – кредитку. Користуйтесь нею постійно, вчасно погашайте платежі й отримуйте кредитні бали. Чим більше їх буде, тим простіше отримати позику на житло чи авто. Пластикові картки надсилають поштою через тиждень, а от віртуальні доступні одразу.

Отримати водійське посвідчення американського зразка

У США користуватись міжнародними правами можна від 3 до 6 місяців залежно від штату. Далі їх потрібно змінити на американські, бажано до закінчення терміну дії. Якщо прав немає, дуже раджу їх отримати: інфраструктура США орієнтована на автомобілі, а не на громадський транспорт.

Нюанси можуть відрізнятись, та в цілому потрібно пройти навчання, а після скласти теоретичний та практичний екзамен. В деяких штатах дозволяють складати теорію російською (Іллінойс, Флорида, Нью-Йорк, Каліфорнія). Готуватись можна в автошколі офлайн/онлайн чи пройти навчання самостійно. За екзамени потрібно платити в будь-якому випадку. Права отримаєте одразу, але паперові: пластикові надішлють пізніше поштою.

Записатися на курси англійської мови – ESL

Вільна англійська – прямий квиток до легшого адаптування та інтегрування в новому суспільстві. Оголошень від мовних шкіл та репетиторів вистачає на будь-якому американському сайті оголошень. Але не поспішайте: держава фінансує спеціальні курси для іммігрантів за програмою English as a Second Language. Вони часто безплатні чи дешевші, ніж у приватників.

Курси організовують на базі шкіл, коледжів, бібліотек. Вони ідеальні для дорослих: концентровані, складаються переважно з практичних занять, тренують письмову та усну мову. Такі є у всіх штатах та містах. Знайти варіанти для вашого місця проживання можна на сайті U.S. Department of Education.

5 кроків, які варто зробити в перший місяць життя у Сполучених Штатах

Отримати номер соціального страхування

Social Security number чи SSN – унікальний дев'ятизначний номер соціального страхування. Він може:

  • не мати терміну дії – для громадян та резидентів країни;
  • бути тимчасовим – для мігрантів з робочою візою;
  • бути недійсним для працевлаштування – іноді номер видають без дозволу на роботу, але й офіційно влаштуватись з ним не вдасться.

SSN отримують раз та на все життя. Він суттєво спрощує перебування в країні, але й без нього можна оформити права, відкрити рахунок в банку, влаштувати дитину в школу. За номером потрібно особисто звернутись в офіс Social Security Administration та надати необхідні документи (як саме, скажуть в офісі). Послуга безплатна, а картка з номером SSN прийде на пошту через 1-6 тижнів.

Наскільки складні ці кроки?

Такі етапи проходять всі іммігранти, тому й у вас теж вийде. До речі, послідовність може бути будь-якою: змінюйте її під себе чи навіть робіть усе одночасно, щоб заощадити час.


5 кроків, які варто зробити в перший місяць життя у Сполучених Штатах

Автор: Ніка Коробенюк, журналіст дошки оголошень BAZAR.club

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло