Комітет Ради рекомендував ухвалити в другому читанні законопроєкт щодо відміни 2% податку для ФОП – Гетманцев
Зазначається, що це є важливою умовою для продовження співробітництва з МВФ і отримання фінансування

Комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт №8401, що передбачає відтермінування набрання чинності відповідних змін з 1 липня на 1 серпня 2023 року.
Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев.
Перш за все, зазначив депутат, законопроєктом пропонується скасувати 2% єдиний податок (ЄП).
Зокрема, передбачається, що платник 2% ЄП має право обрати іншу систему оподаткування, за умови подання відповідної заяви; суб'єкти господарювання, що обрали 2% ЄП при реєстрації, автоматично стають платниками 5% ЄП; реєстрація як платник ПДВ автоматично відновлюється для тих, кого було призупинено від цієї системи; платники, що перейшли з 2% ЄП на загальну систему у 2023 році, мають право повернутись на спрощену систему за вибором, подавши заяву до 1 вересня 2023 року.
За словами Гетманцева, законопроєктом також скасовується чинний мораторій на проведення перевірок.
Проте вводяться наступні обмеження: встановлюється мораторій на проведення усіх перевірок ФОП 1 і 2 груп до 1 серпня 2024 року; документальних або фактичних перевірок платників податків або об’єктів, що зареєстровані на прифронтових територіях. Обмежується проведення у 2023-2024 роках планових перевірок, якщо платник податків здійснює господарську діяльність, пов’язану з виготовленням підакцизної продукції, або є суб’єктом грального бізнесу.,або відповідає одному з таких ознак ризику:
- рівень сплати податку на прибуток або ПДВ нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку в середньому за відповідною галуззю;
- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази;
- інші операційні витрати перевищують 30 % загальних витрат операційної діяльності;
- загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75% або більше суми загального доходу, задекларованого у такій декларації (за умови, що сума загального річного доходу від підприємництва становить не менше 10 млн грн);
- заробітна плата, виплачена податковим агентом, менша середньої по регіону у відповідній галузі.
Крім того, уточнив голова комітету, законопроєктом також передбачено:не враховувати «технічний борг», який виник з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті; зберігати право добровільної сплати ЄП та ЄСВ для прифронтових територій, включаючи території можливих бойових дій; звільнення від фінвідповідальності за порушення у сфері застосування РРО, за винятком торгівлі підакцизними товарами, якщо такі порушення відбулися на прифронтових територіях, включаючи території можливих бойових дій; можливість ФОП-платникам єдиного податку без ПДВ вказувати назви товарів (послуг) за спрощеною формою у розрахункових документах.
Бекграунд. Раніше mind розбирався, які зміни чекають на платників податків з 1 серпня і що просить змінити бізнес у податкових ідеях депутатів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].