Депутати Ради пропонують привести визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу ЄС

Депутати Ради пропонують привести визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу ЄС

На період воєнного стану пропонується дозволити переміщення товарів територіями третіх країн, за винятком держави-агресора, з підтвердженням митного контролю у цих країнах

Депутати Ради пропонують привести визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу ЄС
Фото: з вільного доступу

На сайті Верховної Ради опубліковано законопроєкт про приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу та забезпечення реалізації угод України про вільну торгівлю.

Про це йдеться на сайті ВРУ.

Згідно з документом, країною походження товару пропонується вважати:

  1. Країну, де товар був повністю отриманий.
  2. Країну, де товар був підданий останнім економічно обґрунтованим виробничим і технологічним операціям з переробки, які призвели до виробництва нового товару або є важливою стадією виробництва, за умови виконання критеріїв достатньої переробки в цій країні.
  3. Країну походження використаних при переробці матеріалів з найбільшою вартістю, якщо для конкретного товару не встановлено критерії достатньої переробки. 

Зазначається, що під країною походження товару можуть розумітися група країн, митні союзи країн, регіон, територія чи частина країни, якщо є необхідність їх виділення з метою визначення походження товару.

Законопроєкт також пропонує обмежити економічно необґрунтовані виробничі та технологічні операції. Такі операції здійснюються з метою ухилення від застосування заходів.

Зокрема, до економічно необґрунтованих операцій належать: збереження товарів під час транспортування, прості операції з очищення та сортування товарів, зміна упаковки, формування наборів, нанесення знаків на товари тощо. Уточнюється, що ці обмеження стосуються операцій, які не відповідають критеріям переробки та не мають економічного обґрунтування для отримання статусу походження товару.

Отже, у документі пропонується під час дії воєнного стану дозволити тимчасове переміщення товарів через треті країни, якщо вони знаходяться під митним контролем і зберігаються у незмінному стані, крім території держави-окупанта (агресора). Для підтвердження цього запропоновано використовувати сертифікати, видані митними органами країн транзиту, які містять відповідні відомості про перебування товарів.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що Кабмін схвалив законопроєкт про спрощення переміщення через держкордон вантажів ЗСУ, збройних сил держав – членів ЄС та НАТО.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло