ОНОВЛЕНО: Кабмін погодився вивести Sense Bank з ринку – Железняк
Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні

Кабмін дав згоду на участь держави щодо виведення з ринку АТ «Сенс Банк» після того, як НБУ ухвалив відповідне рішення 20 липня і розпочав процес націоналізації.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
«Уряд прийняв рішення купити банк за 1 гривню, «Сенс» стає державним банком. Орган управління Мінфін», – зазначив він.
Як пояснив раніше голова комітету Верховної ради Данило Гетманцев, ФГВФО, який сьогодні ввів тимчасову адміністрацію в банк, зобов’язаний протягом двох днів продати акції фінустанови Мінфіну за 1 гривню та припинити діяльність тимчасової адміністрації.
Окрім того, протягом цього часу Фонд має призначити нові органи управління банку (правління і наглядову раду) за поданням Мінфіну та згодою НБУ. Мінфін повинен також після купівлі акцій банку в триденний строк залучити міжнародного аудитора і провести юридичні процедури для захисту капіталу банку, включаючи припинення зобов'язань перед колишніми контролерами та власниками значних часток акцій, та можливі вимоги щодо відшкодування збитків.
Він зазначив, що всі ці процедури повинні бути «непомітними» для клієнтів банку і операційна робота установи не повинна змінюватися. Депутат нагадав, що «попередні кризи дали урядові унікальний досвід у підтримці безперервності роботи під час націоналізації системних банків, таких як ПриватБанк у 2016 році та Укргазбанк у 2008 році». Разом з тим, націоналізація вважається виправданим заходом лише у випадках кризи, додав Гетманцев.
Бекграунд. Раніше mind повідомляв, що НБУ розпочав процес націоналізації Sense Bank.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].