Литва пропонує для експорту українського зерна використовувати порти Балтійського моря
Президент Литви Науседа заявив, що вважає неправильним пом'якшувати санкції проти росії в обмін на повернення москви до «зернової оборудки»

Влада Литви закликала Євросоюз задіяти балтійські порти для експорту української сільгосппродукції після того, як росія вийшла з «зернової угоди» і почала знищувати портову структуру України.
Джерело. Про це пише AFP.
Такий варіант може стати «надійною альтернативою» чорноморському коридору та дозволить щорічно перевозити 25 млн тонн зерна, йдеться у листі трьох литовських міністрів до Єврокомісії.
Раніше генеральний директор Клайпедського морського порту Альгіс Латакас повідомив про можливість перевалки 10 млн тонн українського зерна. Однак доставка в порт може стати проблемою, оскільки вимагатиме безліч домовленостей із різними країнами.
Якщо питання буде вирішено, Клайпеда вже зараз може забезпечити стовідсоткове обслуговування частини українського зерна: порт може приймати 10-15 млн тонн продукції.
Напередодні президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вважає неправильним пом'якшувати санкції проти росії в обмін на повернення москви до «зернової оборудки». За його словами, йти на поступки «диктатору» вкрай несправедливо і «це позиція всіх органів влади, незалежно від рівня обговорення».
Науседа зазначив, що санкції не можна послаблювати ні проти росії, ні проти Білорусі, і вони мають бути однаково суворими для обох країн.
росія вийшла з Чорноморської ініціативи 17 липня і пригрозила військовими ризиками тим країнам, які вирішать відновити угоду без неї.
Після цього міноборони рф заявило, що вважатиме «військовими цілями» всі кораблі, що прямують до українських портів, і завдало масованих ударів по елеваторах і морських та річкових гаванях в Одесі та Миколаєві. Атаки тривають і досі.
Бекграунд. Нагадаємо, міністр МЗС Дмитро Кулеба заявив, що чим швидше ми отримаємо F-16, тим швидше створимо новий захищений зерновий коридор. За словами Кулеби, питання з поставками винищувачів Україні вже вирішене.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].