Україна не отримала понад 90% озброєння, обіцяного Німеччиною ще навесні — Welt
Із обіцяних 26 000 боєприпасів Україна досі отримала лише 850 штук, а з 20 бронемашин Marder не було відправлено жодної

Німеччина не відправила Україні практично жодного озброєння з пакету на понад 2,4 млрд євро, обіцяного навесні канцлером Олафом Шольцем.
Джерело. Про це пише Welt з посиланням на список постачань на сайті Федерального уряду.
Шольц анонсував новий транш 14 травня під час візиту президента України Володимира Зеленського до Берліна. Було обіцяно доставити зброю в найкоротші терміни, але станом на серпень Україна мало що отримала.
Через тиждень після візиту Зеленського канцелярія додала анонсовані позиції до розділу про постачання «у стадії підготовки» та «у процесі». Так було перераховано озброєння, які терміново необхідні Києву для контрнаступу.
Welt регулярно архівує список, що постійно оновлюється, відстежуючи хід поставок. Таким чином видання з'ясувало, що за останні два місяці Берлін відправив Києву лише 10 із 110 обіцяних танків Leopard 1 та 12 із 18 зенітних самохідних установок Gepard.
Також Україна досі не отримала чотири системи ПРО IRIS-T на додаток до двох поставлених. А з 20 бронемашин Marder із травня не було відправлено жодної.
Аналогічна ситуація і з артилерійськими боєприпасами: ЗСУ отримали лише 850 штук замість 26 350.
Крім того, було обіцяно нелетальну зброю, зокрема кілька сотень розвідувальних безпілотників, радари спостереження за повітряним простором.
«Реалізацію цих заходів, вжитих федеральним урядом, розпочато», – йдеться на сайті Міноборони.
Єдині обіцянки, які федеральний уряд виконав на 100%, – це постачання 11 000 продовольчих пайків, трьох безпілотних датчиків та п'яти металевих мостів для танка-мостоукладача Biber.
За даними видання, є ймовірність, що зобов'язання щодо зброї «відкликають». Так, раніше у списку були 5032 протитанкові ручні рушниці зі статусом «у стадії підготовки». Однак після оновлення 12 липня вони зникли. При цьому позначок про те, що рушниці доставлені, не було. Влада Німеччини не відповіла на запит, чому це сталося.
Бекграунд. Загальний обсяг військової та іншої допомоги Берліна Києву з початку російського вторгнення сягнув 17 млрд євро. Німеччина є другим постачальником озброєння після США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].