Через активізацію бойових дій на Чорному морі експорт товарів в цьому регіоні під загрозою — Bloomberg
Це спровокувало зростання світових цін на пшеницю

Ціни на пшеницю продовжили зростання після того, як Україна використала морські безпілотники, щоб пошкодити російський нафтовий танкер і військовий корабель, поставивши під загрозу ключовий експортний маршрут для російських товарів через Чорне море.
Про це повідомляє Bloomberg.
За словами видання, росія, найбільший постачальник пшениці, перевозить більшу частину свого зерна водним шляхом і зараз знаходиться в розпалі другого рекордного врожаю, що робить цей час вирішальним для доставки врожаю на ринки й забезпечення достатньої пропозиції, щоб стримати світові ціни на продовольство.
«Ризик у Чорному морі зростає з кожним днем, і будь-яка загроза російському експорту набагато сильніша, ніж загроза українському експортному коридору», – сказав Оле Хоуе, головний виконавчий директор брокера й консультанта IKON Commodities.
Ф'ючерси в Чикаго зросли на 3,4% – до $6,545 за бушель у понеділок, а до 13:55 в Сіднеї торгувалися на рівні $6,4725. У п'ятницю ціни закрилися на 1% вище, розгубивши більшу частину 4,3% внутрішньоденного зростання після нападу України на російський військовий корабель. Рух у порту Новоросійська було зупинено на кілька годин.
Рішення Києва перенести війну з росією на Чорне море послідувало після того, як 17 липня владімір путін вийшов із зернової угоди, укладеної за посередництва Організації Об'єднаних Націй, і розпочав узгоджену ракетну кампанію проти українських портів. Унаслідок цього експорт зернових з України суттєво скоротився, тоді як російський експорт не постраждав.
На чорноморський маршрут також припадає від 15% до 20% нафти, яку рф щодня продає на світових ринках, а також він є основним транзитним коридором для казахстанської нафти.
Ф'ючерси на пшеницю все ще падають, майже на 20% цього року, через перспективи високих врожаїв від ключових експортерів і все ще великий буфер світових запасів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що, за даними FT, удар України по російському нафтовому танкеру може викликати занепокоєння Білого дому.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].