НАЗК повернуло статус спонсорів війни пʼяти грецьким компаніям-перевізникам

НАЗК повернуло статус спонсорів війни пʼяти грецьким компаніям-перевізникам

Вони не засудили публічно російську агресію

НАЗК повернуло статус спонсорів війни пʼяти грецьким компаніям-перевізникам
Фото: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК)  відновило статус пʼятьох грецьких компаній-перевізників у списку спонсорів війни, оскільки вони не виконали умов, узгоджених під час переговорів про виключення їх з переліку.

Про це повідомила пресслужба агентства.

Йдеться про такі компанії-судновласники, які здійснюють морські перевезення:

  • Dynacom Tankers Management (DTM);
  • Delta Tankers LTD;
  • Thenamaris Ships Management Inc.;
  • Minerva Marine;
  • TMC Tankers LTD.

Зазначається, що нещодавно українська та грецька сторони розпочали перемовини, у межах яких компаніям запропонували виконати такі умови:

  • припинити вимикати транспондери (пристрої для відстеження навігації суден);
  • припинити перевантажувати вантаж із судна на судно;
  • публічно засудити російську агресію.

Проблему вимкнення транспондерів та перевалки з борту на борт було вирішено у 11-му пакеті санкцій ЄС. Проте ці п'ять грецьких компаній-перевізників не виконали у визначений строк вимогу публічного засудження російської агресії. Тому НАЗК відновило їхній статус у переліку «Міжнародні спонсори війни».

Бекграунд. Нагадаємо: влітку 2022 року НАЗК надало статус «спонсорів війни» цим п’ятьом грецьким компаніям. Вони транспортували російську нафту та нафтопродукти, тим самим поповнюючи бюджет країни-агресора й фінансуючи російське вторгнення. Про те, як саме грецькі судновласники поповнюють бюджет росії попри санкції, розповідаємо за посиланням.

Список «Міжнародних спонсорів війни» є репутаційним інструментом для досягнення доброченості ланцюгів постачання в міжнародному вимірі, виходу міжнародного бізнесу з росії, отже, зменшення фінансової і технологічної спроможності країни-терориста вбивати українців. Одним із важелів тиску платформи є співпраця з базою даних World-Check, що використовують банки та страхові компанії для оцінки ризиків. Саме тому для світових компаній наслідки перебування в переліку стають гіршими, ніж продовження ведення бізнесу з країною-агресором.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло