росія не може отримати $39 млрд за продану Індії нафту — вони зависли в індійських банках
Індійський ЦБ забороняє оборот своєї валюти за межами країни

росія збільшила постачання нафти до Індії в 11 разів і запустила торгівлю нею в національних валютах через санкції. Однак через це російські експортери зіткнулися з неможливістю отримати гроші за продану нафту.
Близько $39 млрд зависли в індійських банках, і нафтові компанії не можуть повернути їх у росію.
Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на джерело в банківських колах.
Йдеться, зокрема, про індійські рупії, які експортери отримують замість світових валют. Використовувати рупії, які росія одержує за продані в Індію товари, на даний момент неможливо. Виведення рупій з Індії заблоковане місцевим регулюванням: індійський ЦБ забороняє оборот своєї валюти за межами країни.
Постачання товарів з Індії, на які можна було б витратити рупії, нікчемні: за січень–травень 2023 року вони становили лише $639 млн, при тому, що російський експорт на індійський ринок був більшим у 40 разів – $26,5 млрд.
Вирішення проблеми досі не знайдено, визнав 16 серпня на брифінгу в Делі президент Конфедерації індійської індустрії Дінеш.
Причина торговельного дисбалансу – це введені проти росії санкції, заявив він: через це розрахунки в доларах надто ризиковані.
Пошуки рішення тривають як мінімум з минулої осені і досі виявилися марними.
Бекграунд. Нагадаємо, новий банк, створений країнами БРІКС, не буде інвестувати в росію через санкції. Голова банку назвала «безпідставними» припущення, що банк може продовжити працювати з москвою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].