НКРЕКП планує погодити правила та структуру розподілу пропускної спроможності ЛЕП між Україною і Румунією 25 серпня

НКРЕКП планує погодити правила та структуру розподілу пропускної спроможності ЛЕП між Україною і Румунією 25 серпня

Окрім того, на засідання комісії винесено питання щодо погодження структури розподілу пропускної спроможності міждержавного перетину з Польщею

НКРЕКП планує погодити правила та структуру розподілу пропускної спроможності ЛЕП між Україною і Румунією 25 серпня
Фото: ілюстративне

НКРЕКП розробила два проєкти постанови, де перший передбачає погодження регулятором структури розподілу для аукціонів із розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів за кожним напрямом лінії Жешув – Хмельницька АЕС міждержавного перетину Україна – Польща, а другий – за кожним напрямком міждержавного перетину Україна – Румунія.

Про це йдеться на сайті регулятора.

Як повідомляє НКРЕКП, за результатами багатосторонньої наради, що відбулася 17.06.2022 за участі операторів системи передачі України, Словаччини, Угорщини та Румунії, оператори системи передачі України та Румунії домовилися про впровадження спільного скоординованого розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж між Україною та Румунією на базі електронної аукціонної платформи НЕК «Укренерго».

Крім того, оператор системи Польщі приєднався до рішення багатосторонньої наради щодо впровадження спільного скоординованого розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж на українських кордонах на базі електронної аукціонної платформи Joint Allocation Office (JAO).

Зазначається, що відповідно до досягнутих домовленостей, оператори системи передачі України та Польщі узгодили між собою структуру розподілу пропускної спроможності міждержавного перетину по лінії Жешув – Хмельницька АЕС на спільних аукціонах, яка в подальшому була остаточно узгоджена сторонами 21.07.2023.

За даними нацкомісії, НКРЕКП розробила проєкт постанови, що передбачає погодження регулятором структури розподілу для аукціонів із розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів за кожним напрямком лінії Жешув – Хмельницька АЕС міждержавного перетину Україна – Польща в розмірі: для річних аукціонів – 0%, для місячних аукціонів – 0%, для добових аукціонів – 100%.

Крім того, регулятор розробив проєкт щодо структури розподілу для аукціонів із розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів за кожним напрямком міждержавного перетину Україна – Румунія. Зокрема, він передбачає структуру розподілу пропускної спроможності в розмірі: для річних аукціонів – 35%, для місячних аукціонів – 35%, для добових аукціонів – 30%.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НКРЕКП розробила методику розрахунку штрафів за порушення у сферах енергетики та компослуг.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло