Європейських позичальників очікують проблеми з погашення трильйонів євро боргів — Bloomberg
До кінця цього десятиліття позичальникам по всьому континенту доведеться виплачувати величезні борги, які були взяті тоді, коли вартість запозичень була в рази нижчою

До кінця цього десятиліття позичальникам по всьому континенту доведеться виплачувати величезні борги, які були взяті тоді, коли вартість запозичень була в рази нижчою. Багато позичальників відкладали рефінансування в надії, що ставки знову впадуть. Але з огляду на те, що економічні показники в цілому виявилися кращими, ніж очікувалося, це виглядає дедалі менш вірогідним.
Про це пише Bloomberg.
Інвестори прогнозують, що наступні роки супроводжуватимуться дефолтами та скороченням витрат, адже більша частина всіх доходів буде спрямована на погашення боргів.
Яскравим індикатором наближення великих змін є розрив між сумою, яку уряди та компанії по всьому світу сплачують у вигляді відсотків, і сумою, яку вони заплатили б, якби рефінансувалися на сьогоднішніх рівнях. За винятком кількох місяців під час світової фінансової кризи, цей показник завжди був нижче нуля. Зараз він коливається навколо рекордної позначки в 1,5 в. п.
«Якщо ви робили ставку на те, що 2010-ті – це нова норма, коли ставки продовжують падати і ви завжди можете рефінансувати, то це дійсно складне середовище, – сказав Марк Батгейт, колишній інвестор Goldman Sachs Inc. і BlueBay Asset Management, який зараз керує власною консалтинговою компанією. – Проблеми з європейським кредитуванням можуть бути набагато гіршими, ніж у США. Там було набагато більше можливостей для нарощування надмірного кредитного плеча».
Мілтон Фрідман вперше висунув ідею довгих і змінних регресійних лагів у монетарній політиці в 1960-х роках. Простіше кажучи, це невизначений проміжок часу, перш ніж зміни в монетарній політиці почнуть впливати на економіку. Хоча ціни на такі активи, як державні облігації, часто змінюються напередодні або відразу після рішення центрального банку, потрібен час, щоб зміни ставок вплинули на довгострокові контракти, а отже, на ціноутворення, ринки праці та, зрештою, на інфляцію.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що, за даними Trading Economics, ФРС готова й надалі підвищувати ставки для боротьби з інфляцією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].