Кабмін затвердив перелік показників індексу цифрової економіки та суспільства (DESI)
Він складається з людського капіталу, підключення до інтернету, інтеграції цифрових технологій та цифрових держпослуг

Кабінет міністрів України затвердив перелік показників індексу цифрової економіки та суспільства (DESI).
Про це йдеться на сайті уряду.
«Міністерству цифрової трансформації протягом шести місяців з дня прийняття цього розпорядження забезпечити розроблення та затвердження методичних рекомендацій щодо методології складення показників Індексу цифрової економіки та суспільства (DESI) (далі – методичні рекомендації) та у разі потреби актуалізацію таких показників з урахуванням оновлення методології складення показників Індексу цифрової економіки та суспільства (DESI) (далі – Індекс) Європейської Комісії», – зазначив Кабмін.
Відповідний перелік складається з 4 компонентів. Зокрема, з людського капіталу, підключення до інтернету, інтеграції цифрових технологій та цифрових державних послуг.
Згідно з документом, людський капітал передбачає: наявність навичок користувача інтернету – кількість осіб, які володіють принаймні базовими цифровими навичками; наявність розширених навичок та розвитку – кількість спеціалістів, зайнятих у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (далі – ІКТ), віком від 15 до 74 років, а також кількість жінок-спеціалістів у сфері ІКТ.
Щодо підключення до інтернету, воно складається з фіксованого широкосму-гового доступу до інтернету, покриття фіксованого широкосму-гового доступу до інтернету та мобільного широкосму-говий доступу до інтернету.
За даними КМУ, інтеграції цифрових технологій передбачає:
- цифрову інтенсивність – частку підприємств із принаймні базовим рівнем цифрової інтенсивності у загальній кількості підприємств (групування за кількістю зайнятих працівників 10 – 249 осіб), відсотків;
- цифрові технології для бізнесу – частку підприємств, що використовують програмне забезпечення (ERP), у загальній кількості підприємств, відсотків; підприємств, що використовують соціальні медіа, у загальній кількості підприємств (за кількістю використаних соціальних медіа два або більше), відсотків;м підприємств, що проводять аналіз “великих даних”, у загальній кількості підприємств, відсотків та інше;
- електронну комерцію – частка підприємств, що здійснюють електронну торгівлю, у загальній кількості підприємств (групування за кількістю зайнятих працівників 10 – 249 осіб), відсотків.
Цифрові держпослуги складаються з електронного уряду. Його основні показники: обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємств, отриманий від електронної торгівлі (групування за кількістю зайнятих працівників 10 – 249 осіб); частка підприємств, що здійснювали електронну торгівлю, у загальній кількості підприємств (групування за кількістю зайнятих працівників 10 – 249 осіб і за місцем розташування клієнтів держав – членів ЄС та інших іноземних держав); кількість користувачів послуг електронного врядування.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Уряд пропонує відновити податкові перевірки з 1 жовтня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].