Кабмін затвердив перелік показників індексу цифрової економіки та суспільства (DESI)

Кабмін затвердив перелік показників індексу цифрової економіки та суспільства (DESI)

Він складається з людського капіталу, підключення до інтернету, інтеграції цифрових технологій та цифрових держпослуг

Кабмін затвердив перелік показників індексу цифрової економіки та суспільства (DESI)
Фото: ілюстративне

Кабінет міністрів України затвердив перелік показників індексу цифрової економіки та суспільства (DESI).

Про це йдеться на сайті уряду.

«Міністерству цифрової трансформації протягом шести місяців з дня прийняття цього розпорядження забезпечити розроблення та затвердження методичних рекомендацій щодо методології складення показників Індексу цифрової економіки та суспільства (DESI) (далі – методичні рекомендації) та у разі потреби актуалізацію таких показників з урахуванням оновлення методології складення показників Індексу цифрової економіки та суспільства (DESI) (далі – Індекс) Європейської Комісії», – зазначив Кабмін.

Відповідний перелік складається з 4 компонентів. Зокрема, з людського капіталу, підключення до інтернету, інтеграції цифрових технологій та цифрових державних послуг.

Згідно з документом, людський капітал передбачає: наявність навичок користувача інтернету – кількість осіб, які володіють принаймні базовими цифровими навичками; наявність розширених навичок та розвитку – кількість спеціалістів, зайнятих  у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (далі – ІКТ), віком від 15 до 74 років, а також кількість жінок-спеціалістів у сфері ІКТ.

Щодо підключення до інтернету, воно складається з фіксованого широкосму-гового доступу до інтернету, покриття фіксованого широкосму-гового доступу до інтернету та мобільного широкосму-говий доступу до інтернету.

За даними КМУ, інтеграції цифрових технологій передбачає:

  • цифрову інтенсивність – частку підприємств із принаймні базовим рівнем цифрової інтенсивності у загальній кількості підприємств (групування за кількістю зайнятих працівників 10 – 249 осіб), відсотків;
  • цифрові технології для бізнесу – частку підприємств, що використовують програмне забезпечення (ERP), у загальній кількості підприємств, відсотків; підприємств, що використовують соціальні медіа, у загальній кількості підприємств (за кількістю використаних соціальних медіа два або більше), відсотків;м підприємств, що проводять аналіз “великих даних”, у загальній кількості підприємств, відсотків та інше;
  • електронну комерцію – частка підприємств, що здійснюють електронну торгівлю, у загальній кількості підприємств (групування за кількістю зайнятих працівників 10 – 249 осіб), відсотків.

Цифрові держпослуги складаються з електронного уряду. Його основні показники: обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємств, отриманий від електронної торгівлі (групування за кількістю зайнятих працівників 10 – 249 осіб); частка підприємств, що здійснювали електронну торгівлю, у загальній кількості підприємств (групування за кількістю зайнятих працівників 10 – 249 осіб і за місцем розташування клієнтів держав – членів ЄС та інших іноземних держав); кількість користувачів послуг електронного врядування.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Уряд пропонує відновити податкові перевірки з 1 жовтня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло