Україна подає позов до СОТ на Польщу, Угорщину, Словаччину через зернове ембарго

Україна подає позов до СОТ на Польщу, Угорщину, Словаччину через зернове ембарго

Київ планує подати позов на ці три країни до Світової організації торгівлі, а не через власну торговельну угоду з ЄС

Україна подає позов до СОТ на Польщу, Угорщину, Словаччину через зернове ембарго

Україна планує подати позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Угорщини та Словаччини через їх відмову скасувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію.

Про це повідомив заступник міністра економіки і торгівлі – торговий представник України, Тарас Качка в інтерв'ю Politico.

Київ планує звернутися до СОТ з позовом щодо цих трьох країн, і це не буде відбуватися через угоду з ЄС. Головною метою цього кроку є захист інтересів українських фермерів та засудження неправомірних дій Польщі, Угорщини та Словаччини.

Зазначається, що вирішальним фактором є підтримка сільськогосподарських експортерів та дотримання правил в міжнародній торгівлі. У випадку відмови Польщі скасувати заборони, Україна також розглядає можливість ввести обмеження на імпорт фруктів і овочів із Польщі.

Цей заходи України не тільки спрямовані на захист її інтересів, але й вказують на проблеми внутрішнього спілкування ЄС та можуть вплинути на міжнародні торговельні відносини.

Відповідаючи на запитання про цю потенційну угоду, Качка сказав, що Київ готовий «узяти на себе відповідальність за те, щоб експорт з України не спричинив цунамі в сусідніх країнах», і запровадить систему експортних ліцензій на зерно «в реальному часі» для обох країн, що сповільнить експорт до сусідніх країн і дасть змогу Україні «швидко відреагувати» в разі виявлення сплеску.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Словаччина продовжила заборону на імпорт агропродукції з України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло