CNN: українські спецслужби могли атакувати ПВК «Вагнер» у Судані

CNN: українські спецслужби могли атакувати ПВК «Вагнер» у Судані

В якості доказу вони наводять, що на контролері, з якого керувався безпілотник, видно текст українською

This material is also available in English
CNN: українські спецслужби могли атакувати ПВК «Вагнер» у Судані
скріншот

Телеканал CNN стверджує, що напади за допомогою безпілотників на сили ПВК «Вагнер» у Судані, ймовірно, організовані українцями.

Журналісти досліджували відеозаписи вибухів за допомогою безпілотників у кількох місцях поблизу столиці Судану, Хартума. На записах, які демонструються в матеріалі медіакомпанії, наведено два такі напади: на машину, що стоїть біля будівлі, і на джип із озброєними людьми, що їде дорогою.

CNN зазначається, що незалежного підтвердження того, що Україна причетна до цих нападів, отримати не вдалося. На підтвердження своїх висновків журналісти згадують те, що на контролері, з якого керувався безпілотник, видно текст українською.

Незвичайна для Африки і тактика, через яку дрон із вибухівкою зависає прямо над об'єктом нападу.

Українські спецслужби не відповіли на запитання, чи справді за операціями стоять українці. Представник головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що спецслужба поки що не може ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію. Але додав, що росія втрачає свої позиції у всьому світі.

Бекграунд. Раніше WSJ писала, що Пригожин перед загибеллю намагався зберегти свій бізнес в Африці від посягань ГРУ. Катастрофа літака Пригожина пов'язана саме з конкуренцією за Африку, вважає Христо Грозєв.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло