Уряд вирішив впроваджувати закон про запобігання впливу олігархів у повоєнний час

Уряд вирішив впроваджувати закон про запобігання впливу олігархів у повоєнний час

Причиною цього стала рекомендація Венеційської комісії до відповідного закону

Уряд вирішив впроваджувати закон про запобігання впливу олігархів у повоєнний час
Фото: Depositphotos

Кабмін вніс зміни до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами).

Про це йдеться на сайті уряду.

Зазначається, що відповідна корекція відбулася з метою реалізації висновку Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії) до закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Раніше план заходів передбачав, що закон має бути впроваджений до квітня 2022 року. Натомість Кабмін змінив назву п.1 плану з «Імплементація» закону, на «Внесення змін» до закону про олігархів, визначивши термін виконання цього завдання – «через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану».

Окрім того, змінений також і відповідальний виконавець – з РНБО (за згодою) на Мін’юст.

Згідно з документом, також планується забезпечити функціонування реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів) не через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії, а через три місяці з дня припинення воєнного стану.

Крім того, уряд переніс із грудня 2023 року на вересень 2023 року забезпечення прозорості діяльності осіб, які намагаються впливати на зміст розроблюваних правових актів або управлінських рішень (лобістської діяльності), та обмеження пов’язаних із такою діяльністю корупційних ризиків.           

Згідно з розпорядженням, переноситься зниження рівня зловживань олігархами впливом на сферу телебачення і радіомовлення на 31 березня 2024 року (спочатку планувалося на грудень 2022 року).

Кабмін також вирішив запровадити міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки для податкових цілей до 2024 року та привести підзаконні нормативно-правові акти у відповідність до закону щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб до ІІІ кварталу 2023 року.

Окрім того, уряд планує забезпечити публічність і відкритість виборчого процесу, належне інформування виборців про суб’єктів виборчого процесу до прийняття закону про внесення змін до Виборчого кодексу України, а також створити умови для ефективного та прозорого здійснення публічних закупівель і поліпшити конкурентне середовище в зазначеній сфері до 31 грудня 2023 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін затвердив план захисту та забезпечення стійкості критичної інфраструктури на 3 роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло