Politico з’ясувало, чому з багатьох російських олігархів ЄС знімає санкції

Politico з’ясувало, чому з багатьох російських олігархів ЄС знімає санкції

Причиною стає поспіх при їх формулюванні і запровадженні, що призводить до успішного оскарження юристами

This material is also available in English
Politico з’ясувало, чому з багатьох російських олігархів ЄС знімає санкції
фото DR

Однією з причин нещодавнього зняття санкцій з деяких росіян став поспіх, халтура та недоробки при їх обґрунтуванні, що дозволило юристам відшукати та використати проломи у позиції Ради ЄС.

Джерело. Про це пише Politico.

Виданню вдалося дістати та докладно вивчити п'ять досьє, на основі яких приймалися санкційні рішення.

У випадку з власником РБК Григорієм Берьозкіним юристам Ради ЄС довелося виправдовуватися в суді за статтю, написану штучним інтелектом Carmen, та за посилання на сайт Russian Crimes із неіснуючими журналістами.

У справі бенефіціара кjмпанії «Акрон» В'ячеслава Кантора ЄС довелося вибачатися за національність «російський єврей» («Jewish/Russian») у його досьє. Юристам Кантора вдалося досягти визнання такого опису антисемітським.

Використання сумнівних відкритих публікацій, до того ж із машинним перекладом, не є винятком, наголошує Politico.

Наприклад, поруч із статтями джерел рівня FT та Reuters використано статті журналів на зразок Tatler, а також скопійовані статті з «Вікіпедії» та профілі Forbes – іноді у вигляді скріншотів.

«Все це взяте разом, показує, що важливі санкційні рішення, що призводять до блокування активів і заборони в'їзду, засновані на хитких свідченнях, які відкривають шлях до оскарження їх в суді», – пише видання.

У досьє Кантора, наприклад, із восьми статей із російських джерел шість є машинним перекладом, дві – публікаціями на правах реклами. В одному випадку Кантор названий акціонером, а не бенефіціарним власником, що передбачає вищу ступінь контролю і може бути легко оскаржено.

Причина цього – сам санкційний механізм. Подання на санкції готуються на рівні країн ЄС і передаються до особливого органу – Європейської служби зовнішніх дій (EEAS), яка своєю чергою виносить їх на рівень Ради ЄС.

Як з'ясовується – без достатньої перевірки, яка навіть не формалізована, зазначає видання. Санкції зазвичай схвалюються без обговорення по суті.

Цьому сприяє також надзвичайний поспіх і завантаженість. Дипломат однієї з країн ЄС каже, що профільні фахівці працюють над досьє щонайменше по 12 годин на день весь останній рік.

Зараз у Європейському суді загальної юрисдикції 95 позовів від російських фігурантів списків санкцій, і Politico нагадує, що успішними можуть бути близько третини.

Втім, обґрунтування санкцій можуть бути покращені, а обмеження введено знову, як уже відбувалося з матір'ю Євгенія Пригожина Віолеттою.

Бекграунд. Нагадаємо, на початку вересня Європейський суд вперше зняв санкції з російського бізнесмена.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло