ВАКС зняв з Коболєва електронний браслет і вдвічі зменшив заставу

ВАКС зняв з Коболєва електронний браслет і вдвічі зменшив заставу

Розмір застави скоротився з 229 млн грн до 107 млн грн

ВАКС зняв з Коболєва електронний браслет і вдвічі зменшив заставу
Андрій Коболєв

Слідчий суддя ВАКС знизив розмір застави ексголові НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву з 229 млн грн до 107 млн грн у справі про нарахування премій на $10 млн. Також Коболєву дозволили більше не носити електронний браслет.

Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд.

Слідчий суддя Олег Федоров частково задовольнив клопотання адвоката колишнього голови правління «Нафтогазу».

До 10 жовтня Коболєв зобов'язаний: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися за межі України без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати закордонні паспорти.

Бекграунд. Нагадаємо: 19 січня Коболєву повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем під час забезпечення собі за перемогу компанії в Стокгольмському арбітражі у спорі з російським «газпромом» виплати премій на 229 млн грн. На думку слідства, ця сума суттєво перевищує нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн грн).

Стокгольмський арбітраж у 2018–2019 роках за результатами двох спорів між компаніями на постачання і транзит газу ухвалив рішення, відповідно до яких «газпром» мав доплатити НАК $2,56 млрд. Водночас арбітраж повністю відхилив вимоги «Газпрому» до «Нафтогазу» за умовою «бери або плати» за період 2012–2017 років у розмірі $56 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло